Zavrieť

Porady

Ako platit Dan z MV

Caute vsetci.Potreboval by som poradit.Mam nakladne vozidlo ktoreho celkova hmotnost je 33 ton a taham za nim príves z celkovou hmotnostou 20 ton.Podla zakona je povolena celkova hmotnost jazdnej supravy 40ton.Preco by som mal platit dan za 53 ton ked ich nemozem vyuzit.Za prekrocenie hmotnosti nas pokutuju preto som sa rozhodol platit len za 40 ton.Myslite ze robim spravne.Za 53 ton platim uz niekolko rokov.Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    manak Pozri príspevok
    Caute vsetci.Potreboval by som poradit.Mam nakladne vozidlo ktoreho celkova hmotnost je 33 ton a taham za nim príves z celkovou hmotnostou 20 ton.Podla zakona je povolena celkova hmotnost jazdnej supravy 40ton.Preco by som mal platit dan za 53 ton ked ich nemozem vyuzit.Za prekrocenie hmotnosti nas pokutuju preto som sa rozhodol platit len za 40 ton.Myslite ze robim spravne.Za 53 ton platim uz niekolko rokov.Dakujem za radu.
    Pre potreby zistenia hmotnosti automobilu na zadelenie do sadzby v zmysle pokynu DR SR je dôležitý údaj v riadku č33 Osvedčenia o evidencii - súčet hmotností pripadajúcích na nápravy.
    Podotýkam zvlášt auto a zvlášt príves

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    globalpartner Pozri príspevok
    Pre potreby zistenia hmotnosti automobilu na zadelenie do sadzby v zmysle pokynu DR SR je dôležitý údaj v riadku č33 Osvedčenia o evidencii - súčet hmotností pripadajúcích na nápravy.
    Podotýkam zvlášt auto a zvlášt príves
    Hej, to ale platí len v prípade ťahač + náves

    manak je offline (nepripojený) manak

    manak
    Mal som na mysli aky budem mat postih ked budem platit za 40 ton ale suprava auto + prives maju dokopy 53 ton

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Nemá byť v DP uvedené zvlášť nákladné motorové vozidlo a zvlášť prípojné vozidlo ?

    manak je offline (nepripojený) manak

    manak
    Ano samozrejme.Auto ma celkovu hmotnost 33ton a príves 20 ton.Lenze podla zakona o cestnej premavke moze mat jazdna suprava 40ton t.j.auto +príves.Ked prekrocim celkovu hmotnost 40 ton platim pokuty.Tak naco mam statu platit za 53 ton.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.