Zavrieť

Porady

Exekucia - prepis exekucie

Dobry den,
potreboval by som radu ohladne exxekucie. Bola zacata exekucia na moju osobu po sudnom rozhodnuti o ktorom som ani nevedel. Mam osobu ktora je zodpovedna za vzniknuty dlh ktory ide teraz exekutor vymahat a neviem akym sposobom by sa dala tato exekucia na tu osobu prepisat. Pradne prosim je to vobec mozne??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Michaall Pozri príspevok
    Dobry den,
    potreboval by som radu ohladne exxekucie. Bola zacata exekucia na moju osobu po sudnom rozhodnuti o ktorom som ani nevedel. Mam osobu ktora je zodpovedna za vzniknuty dlh ktory ide teraz exekutor vymahat a neviem akym sposobom by sa dala tato exekucia na tu osobu prepisat. Pradne prosim je to vobec mozne??
    Prepísať sa to už nedá, na toho kto spôsobil dlh. Len sa v zákonnej lehote odvolať voči exekúcii na súd. Pri odovlaní zaplatíte súdne poplatky 6% z istiny. Konajte rýchlo lebo ak prešvihnete zákonnu lehotu tak Vám už ani Boh nepomôže

    Michaall je offline (nepripojený) Michaall

    Michaall
    A neda sa to prepisat ako majetok alebo tak? a ak by sa len napisalo cestne prehlasenie ze ta osoba to bude platit ak si dam vypracovat splatkovy kalendar?

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    Michaall Pozri príspevok
    A neda sa to prepisat ako majetok alebo tak? a ak by sa len napisalo cestne prehlasenie ze ta osoba to bude platit ak si dam vypracovat splatkovy kalendar?
    Ak stým tá osoba súhlasi môže dobrovoľne pristúpiť k dlhu - prevziať dlh .
    Všetko písomne notárskou zápisnicou a aj súhlas exekútora (má vôbc tá osoba prostriedky na splatenie?)
    Upozorňujem však , že ak by to prestal platiť, exekútor bude aj naďalej nahánať aj Vás preto zvážiť aj námietky proti exekúcii.

    Erricco je offline (nepripojený) Erricco

    Erricco
    Zdravím,

    Mám podobný problém .. rep moja mama.
    Žije už 5 rokov v ESP a včera som jej bol prevziať list od exekutora ... nejaka zabudnutá hlúposť z 2003 roku

    Ja tu na Slovensku žijem v nájomnom byte, ktorý má v nájme mama no ona tu už v podstate žiadne veci nemá. Mám do 14 dní požadovanú sumu uhradiť, alebo mám poslať exekutorovi späť čestné prehlásenie ( ktoré bolo súčasťou listu ), že mama nevlastní žiaden hnuteľný majetok , cenné papiere atd. ? Co sa stane potom ak poslem to prehlasenie ? Nevykopne mi exekutor dvere na byte ?

    Ešte otázka ... ak by som do 14 uhradil sumu, ktorá je vedená ako vymáhaná pohľadávka a trovy exekúcie ... nemusím už hradiť úroky ? Podľa výzvy ktorá mi prišla to tak chápem, no pán ( celkom slizký po telefone ) mi tvrdil že tým sa len zastaví nabiehanie urokov, ale vyplatit ich bude potrebné tiež ( je to skoro jednonásobok vymáhanej sumy ).

    Viete mi prosím i odporúčiť niekoho v PP , kto by mi vedel poradiť ohladne týchto vecí ?

    Vďaka
    Naposledy upravil Erricco : 27.04.12 at 10:17

    Exekucia - prepis exekucie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.