Zavrieť

Porady

Ako čistiť-odstrániť pleseň z automatickej práčky?

Mám 3 ročnú automatickú práčku a vo vnútri je guma-hore okolo bubna a neustále sa mi na tej gume tvorí pleseň.Čo s tým?Ako to odstrániť?
Naposledy upravil Dav : 28.07.10 at 21:59
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Savo proti plesni
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stači to riadne vyčistiť napr. cifom a potom vždy po skončení prania vytrieť do sucha , aby tam nezostávala stáť voda.
3 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

a k tomu ešte práčku nezavierať, ale stále nechať pootvorenú
3 0
ida08 ida08

ida08 je offline (nepripojený) ida08

Savom proti plesni som to vyčistila na čas som mala pokoj,ale neustále sa mi pleseň objavuje,práčku mám neustále otvorenú a aj dvere do kúpelne sa stále snažím mať pootvorené-bývam totiž v bytovke.Ďakujem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nie je Savo také agresívne, že by poškodilo plast? V našej práčke sa tvorí pleseň v priestore násypky (t.j. miesto, kam sa násypka zasunie) a na samotnej násypke. Ten priestor násypky sa dosť zle čistí, je tam zlý prístup.
Príp. dal by sa použiť parný čistič? Nepoškodila by horúca para plast?
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Livia, sypat prasok rovno do bubna a nepouzivat avivaz. Plesne sa tvoria z avivaze.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bupi Pozri príspevok
Livia, sypat prasok rovno do bubna a nepouzivat avivaz. Plesne sa tvoria z avivaze.
Ďakujem za radu. Prášok aj tekutý, aj sypký, dávame v odmerke priamo do bubna, lebo kvôli slabému tlaku vody zostával v násypke. Priestor okolo násypky je plesnivý všade, nielen pri nádobke na aviváž, takže to asi nespôsobuje len tá aviváž.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

občas dávaj nadobku z práčky do myčky,ak sa dá vybrať. zmeniť pracie prostriedky,ekologickejšie,mne to nerobí.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

daria29 Pozri príspevok
občas dávaj nadobku z práčky do myčky,ak sa dá vybrať. zmeniť pracie prostriedky,ekologickejšie,mne to nerobí.
Do umývačky riadu by som násypku nedávala - pleseň je sviňa a nie je ľahké sa jej zbaviť (prežije mráz aj vysokú teplotu) a pracie prášky by boli rozvlečené po riadoch, neverím, že by ich umývačka dokonale zmyla.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Myslim, ze dnes ma kazda pracka uz v navode napisane, ze je treba nasypku vybrat a umyt od zvyskov prasku a avivaze.... Ale kto by dnes cital navody... Ci?

P.S. "dnes ma kazda pracka " - kupovali sme Siemens pred 3omi rokmi - mala to napisane. Mama menila pracku cca pred 1,5 rokom - whirpool - mala to napisane....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Kam sypete ten prášok rovno do práčky? Na prádlo, a potom bubon zatvoríte, alebo na už zatvorený bubon?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Kam sypete ten prášok rovno do práčky? Na prádlo, a potom bubon zatvoríte, alebo na už zatvorený bubon?
Mal by sa do chlievika, na to určeného. Ale ja som už prášky zrušila, prešla som na gély a najnovšie vankúšik. Nedá sa to porovnať. Blielizeň je pekne čistá, pekne vonia aj bez aviváže.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mne poradil opravár aut.práčok raz za čas naliať do práčky LUMILA extra silná a dať prať na prázdno . Práčka zostane pekná , čistá ako nová .
4 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
alebo naliať do práčky tak deci fixinely proti vodnému kameňu.... , prípadne octu dať program na vyváranie, opakovať každého pol roka.... a práčka je v pohode....
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Do "chlievika" viem kde, ale píšete tu, že priamo do práčky, aby neplesnivel ten "chlievik" ...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tweety Pozri príspevok
Mal by sa do chlievika, na to určeného. Ale ja som už prášky zrušila, prešla som na gély a najnovšie vankúšik. Nedá sa to porovnať. Blielizeň je pekne čistá, pekne vonia aj bez aviváže.
vankúšik? ... pouč ma, počujem prvý raz, znie to zaujímavo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka 0705 Pozri príspevok
vankúšik? ... pouč ma, počujem prvý raz, znie to zaujímavo.
To sú také vankúšiky s gélom,( zelenomodré, aj lilavé) , ale ten druhý som ešte neskúšala, počas prania sa úplne rozpustia. Terazky ide na nich aj reklama, takže som prešla na Ari..., doteraz som prala Pers... Jeden vankúšik- jedno pranie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Do "chlievika" viem kde, ale píšete tu, že priamo do práčky, aby neplesnivel ten "chlievik" ...
Ja by som to nasypala, alebo naliala tiež tam, nech sa aj on prečistí.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

aha, idem mrknúť, čo to je za čudo
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Našla som, gélové guličky sú to ...díky za tip, možno vyskúšam, ak na ne natrafím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať