Zavrieť

Porady

Ako čistiť-odstrániť pleseň z automatickej práčky?

Mám 3 ročnú automatickú práčku a vo vnútri je guma-hore okolo bubna a neustále sa mi na tej gume tvorí pleseň.Čo s tým?Ako to odstrániť?
Naposledy upravil Dav : 28.07.10 at 21:59
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Toto su gelove vankusiky:

http://arielinfo.sk/gelove_kapsuly_ariel
ariel.jpg  
1 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
dalid Pozri príspevok
Myslim, ze dnes ma kazda pracka uz v navode napisane, ze je treba nasypku vybrat a umyt od zvyskov prasku a avivaze.... Ale kto by dnes cital navody... Ci?

P.S. "dnes ma kazda pracka " - kupovali sme Siemens pred 3omi rokmi - mala to napisane. Mama menila pracku cca pred 1,5 rokom - whirpool - mala to napisane....
napríklad mne sa násypka nedá vybrať tak ja len nalejem ocot do všetkých násypiek /na škrob, na prach, na aviváž/ a dám prať bez prádla na MAX, a mám ju stále otvorenú.Jana
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dalid Pozri príspevok
Myslim, ze dnes ma kazda pracka uz v navode napisane, ze je treba nasypku vybrat a umyt od zvyskov prasku a avivaze.... Ale kto by dnes cital navody... Ci?

P.S. "dnes ma kazda pracka " - kupovali sme Siemens pred 3omi rokmi - mala to napisane. Mama menila pracku cca pred 1,5 rokom - whirpool - mala to napisane....
Máme Whirpoolku a v návode bolo napísané niečo v zmysle: "stlačte "západku" a vyberte násypku". Doteraz sme nezistili, kde naša práčka "západku" má. Takže to znamená, že chytíme ten šuflík a nasilu ho vytrhneme von. Je to skutočne neskutočná sranda, keďže dosť často neodtečie aviváž a po tomto zákroku je aviváž všade na práčke, človeku, zemi, lebo násypka sa jemnejším spôsobom vytiahnuť nedá A pleseň je hlavne v tom priestore, kam sa zasúva násypka a ten priestor je zle dostupný. Preto som chcela vedieť, či sa to môže čistiť parným čističom, pretože s tým by sa do toho priestoru dalo ľahko dostať.
A ešte - prach do násypky vôbec nedávame, lebo tu je slabý tlak vody, takže by ten prášok nevyplavila. A aj tak je tam pleseň a aj v prvom "chlieviku" určenom na predpieranie, ktorý sme ešte ani raz nepoužili.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Kam sypete ten prášok rovno do práčky? Na prádlo, a potom bubon zatvoríte, alebo na už zatvorený bubon?
Máme spredu plnenú práčku, takže na bubon nenasypeš, aj keby si neviem ako chcela Prášok tekutý aj sypký dávame do odmerky - kedysi sa predávali napr. s Perwollom a ten dáme na prádlo.
Ale keď sme mali zhora plnenú práčku, tak sme prach sypali na zatvorený bubon.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

linko1 Pozri príspevok
alebo naliať do práčky tak deci fixinely proti vodnému kameňu.... , prípadne octu dať program na vyváranie, opakovať každého pol roka.... a práčka je v pohode....
digehe1 Pozri príspevok
napríklad mne sa násypka nedá vybrať tak ja len nalejem ocot do všetkých násypiek /na škrob, na prach, na aviváž/ a dám prať bez prádla na MAX, a mám ju stále otvorenú.Jana
Mama tiež použila ocot, a potom som prala to isté prádlo 2x, lebo ten octový smrad sa nejako "nevyplavil", ale zostal v práčke a z nej sa preniesol na prádlo.
Koľko octu dávate, aký program a po skončení programu púšťate ešte len samotné pláchanie?
(Medzi nami dievčatami - ja tu práčku otváram stále - aj dvierka, aj násypku. Vždy, keď prídem do kúpeľne, tak je to zavreté, ale nikto z rodiny to nezatvára Máte doma aj vy takých "zatváracích" škriatkov? )
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Llívia Pozri príspevok
Mama tiež použila ocot, a potom som prala to isté prádlo 2x, lebo ten octový smrad sa nejako "nevyplavil", ale zostal v práčke a z nej sa preniesol na prádlo.
Koľko octu dávate, aký program a po skončení programu púšťate ešte len samotné pláchanie?
(Medzi nami dievčatami - ja tu práčku otváram stále - aj dvierka, aj násypku. Vždy, keď prídem do kúpeľne, tak je to zavreté, ale nikto z rodiny to nezatvára Máte doma aj vy takých "zatváracích" škriatkov? )
Tých škriatkov mám aj ja. Len neviem ,či sú to tí istí, čo u Teba, alebo iní, ale majú rovnakú mániu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ja mám ich (tých tvojich) príbuzných, čo sa rozhodli emigrovať na západ.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Uvedomila som si,že je to problém posledných rokov, mali sme dve Zannusi, nikdy problém nebol, teraz Bosch, a mám ju na manžete. Prečistievam domestosom. Za normálnych okolností by som sa hanbila sem prispieť. Ale teraz sa v rámci rodiny ide vyhadzovať z tohto dôvodu Whirpool.
Išla som hľadať príčinu, a položiť otázku, z čoho sú vyrobené vaničky, či tam nebude problém, a narazila so pri tejto príležitosti na odpoveď v jednej diskusii, tak posúďte, čo si o tom myslíte.

http://diskusie.lepsiebyvanie.centru...ju-domacnost-/

od merlin:

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/admin/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-48.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/admin/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-49.png[/IMG]"Pliesen v pracke.
Je dana celkom jednoduchou a nekomplikovanou zalezitostou.
Nakolko v poslednych rokoch sa zavadzaju pracie prasky z takmer 100% biologickou odburatelnostou, znamena to len tolko, ze ich v prirode ma co odburat a to nam rado vyrastie a odbura zbytky pracieho prostriedku v nasej pracke.
To ze to pri odburavani nieje akosi celkom v poriadku a vystavuje nas to roznym hroznym veciam a moznym ochoreniam mozeme reklamovat u vyrobcu.
Prakticky sa da povedat, ze cim ekologickejsi a setrnejsi prasok, tym viac problemov a rychlejsie nam sposobi.
Naopak plno fosfatovy a bielaiacimi chlorovymi derivatmi preplneny prasok zo 70tych rokov nam ziadnu pliesen v pracke nesposobi, avsak priroda sa s nim zial nevysporiada... Bude tiect cez cisticku a rieku az do mora...

Najhorsou kombinaciou pre dnesne "ekologicke" pracie prostriedky je kombinacia pracky a susiscky dokopy, kedy po prani nabehne vysusovanie a nasledne "riadene" plesnivenie a priame premiesanie ststva z pliesnami priamo v pracke.
Tu zial nepomoze ani keby sme pravidelne pracku po kazdom prani cistili chloraminom ( savo) a ani keby sme chodili po usoch, ale pouzitie abslutne neekologickeho a uz snad ani nedostupneho prac. prasku pre pracky so susickou ( u nas asi ani snad nedostupny len v USA, mozno snad ho dovazal amway po 89) ktory po vyprani obsahoval disperziu, ktora po odstredeni vody vylucovala perchlor ethylen ( pouziva sa v chem. cistiarnach satstva).


Naklko sa kedysi pouzivalo pre pranie povatsine jadrove mydlo a velky hrniec a obvykle sa po pouziti vylial a vysusil a pradlo sa susilo vonku, problemy nenastavaly."
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Llívia Pozri príspevok
Máme Whirpoolku a v návode bolo napísané niečo v zmysle: "stlačte "západku" a vyberte násypku". Doteraz sme nezistili, kde naša práčka "západku" má. Takže to znamená, že chytíme ten šuflík a nasilu ho vytrhneme von. Je to skutočne neskutočná sranda, keďže dosť často neodtečie aviváž a po tomto zákroku je aviváž všade na práčke, človeku, zemi, lebo násypka sa jemnejším spôsobom vytiahnuť nedá A pleseň je hlavne v tom priestore, kam sa zasúva násypka a ten priestor je zle dostupný. Preto som chcela vedieť, či sa to môže čistiť parným čističom, pretože s tým by sa do toho priestoru dalo ľahko dostať.
A ešte - prach do násypky vôbec nedávame, lebo tu je slabý tlak vody, takže by ten prášok nevyplavila. A aj tak je tam pleseň a aj v prvom "chlieviku" určenom na predpieranie, ktorý sme ešte ani raz nepoužili.
my máme síce LG, a tá naša západka je v nádržke na aviváž... možno by stálo za to to skúsiť aj na Whirlpoolke
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Priznám sa bez mučenia, nemám práčku so sušičkou, prádlo mi suší slniečko, v zime klasika sušiak, mám už druhú práčku vo svojej gazdinkovskej kariére,, ale ani pri jednej som pleseň nemala. A to mám aj tých škriatkov, čo mi ju stále zatvárajú.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Calawen, bola som sa pozrieť, vytrhla som nasilu násypku, obliala neodtečnou avivážou práčku, koberec, tuším mám od toho aj ponožky :-( , ale cuplík tam nie je.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Llívia Pozri príspevok
Calawen, bola som sa pozrieť, vytrhla som nasilu násypku, obliala neodtečnou avivážou práčku, koberec, tuším mám od toho aj ponožky :-( , ale cuplík tam nie je.
Ani ja tam nemám cuplík v pravom slova zmysle, približne v strede tej modrej serepetičky, ktorá je v nádržke na aviváž, je taká malá priehlbeninka...
Snímka0082.jpg  
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Aj moja pračka Elektrolux tam má Pusch tlačítko v násypke a ľahko sa vyberá.
Pračku si šetrím tak, že keď periem ponožky, teplaky a rôzne tmavšie veci, dávam do jedného prania pol litra octu priamo do bubna, potom dám prádlo a prášok. Vôbec mi prádlo necítiť po octe, pretože prebehne riadne plákanie.
Keď periem čisto biele tričká alebo kuchynské utierky pridávam do bubna SAVO 1 dl, potom prádlo, prášok a spustím program na 60st. Nemám ani pleseň ani vodný kameň. Keď opravár po 12 rokoch otvoril práčku nechcel veriť aký má vek.
už asi pol roka používam gelové vankúšiky.
7 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

máš novú pračku a nádržku? Calawen
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Cez tri roky má, tiež používam aj ocot - pri praní plienok, t. j. už vyše roka...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

btw pred odfotením násypky som ju trochu opláchla vodou, nech nevyzerá ako z chlieva
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Llívia Pozri príspevok
Máme Whirpoolku a v návode bolo napísané niečo v zmysle: "stlačte "západku" a vyberte násypku". Doteraz sme nezistili, kde naša práčka "západku" má. Takže to znamená, že chytíme ten šuflík a nasilu ho vytrhneme von. ...
A aj tak je tam pleseň a aj v prvom "chlieviku" určenom na predpieranie, ktorý sme ešte ani raz nepoužili.
Máme Whirpoolku, západka je v tom prvom chlieviku na predpieranie.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mária27 Pozri príspevok
Máme Whirpoolku, západka je v tom prvom chlieviku na predpieranie.
Ako tá západka vyzerá a kde je umiestnená? (Lebo do návodu dajú každú debilinu, ale nákres a umiestnenie západky nie .)
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Llívia Pozri príspevok
Ako tá západka vyzerá a kde je umiestnená? (Lebo do návodu dajú každú debilinu, ale nákres a umiestnenie západky nie .)
V každej práčke môže byť inak označená, alebo umiestnená, skúšaj jemne na každý "nezmyseľný" kúsom zatlačiť, určite to objavíš. Dcéra to má zboku na násypnom kuse.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
Llívia Pozri príspevok
Mama tiež použila ocot, a potom som prala to isté prádlo 2x, lebo ten octový smrad sa nejako "nevyplavil", ale zostal v práčke a z nej sa preniesol na prádlo.
Koľko octu dávate, aký program a po skončení programu púšťate ešte len samotné pláchanie?
(Medzi nami dievčatami - ja tu práčku otváram stále - aj dvierka, aj násypku. Vždy, keď prídem do kúpeľne, tak je to zavreté, ale nikto z rodiny to nezatvára Máte doma aj vy takých "zatváracích" škriatkov? )

Ahoj Llívia, ja to robím takto: pol litra octu nalejem do násypiek, dám si polovičný /neviem čito je program alebo len voda/mám taký gombík ten si stlačím a dám na maximum ale bez prádla, prejde mi to celý program, pranie+pláchanie asamo, že aj odtok vody, nič neutieram, len nechám pračku otvorenú do dalšieho prania, periem asi 2xdo týždna 2-3pračky.Tento výplach robievam prevažne po tmavom prádle.K tomu smradu, niekedy sa mi stane, že nemám aviváž tak miesto nej dám asi deco octu a pláchanie nechám dokonca prejsť,nikdy sa mi nestalo, žeby bolo citiť ocot,možno záleži aj aký prášok používaš, ja Lanzu, alebo s Lidla LEL.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať