Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - strhnutá daň z banky

Dobrý deň,
prosím o radu: rodičia sú dôchodcovia. Boli včera v banke a pýtali sa ich, či si žiadajú vrátenie dane z úrokov na vkladných knižkách a pod. Už som sa dočítala, že majú nárok na vrátenie dane z úrokov. Nemajú iný zdaniteľný príjem, výška úrokov nepresahuje povolenú nezdaniteľnú čiastku. Chcela by som vedieť, či môžu aj dnes podať daňové priznanie za rok 2008, prípadne aj za 2007. Viem, že sa platí daňovému úradu pokuta za nepodanie daňového priznania do termínu, ak by teraz podali daňové priznanie je možné, že by sa im úroky vrátili alebo sa môže stať to, že im dajú len pokutu a preplatok nevratia? Majú nárok na vrátenie za predchádzajúce obdobie, alebo len za rok 2009?
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danda Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu: rodičia sú dôchodcovia. Boli včera v banke a pýtali sa ich, či si žiadajú vrátenie dane z úrokov na vkladných knižkách a pod. Už som sa dočítala, že majú nárok na vrátenie dane z úrokov. Nemajú iný zdaniteľný príjem, výška úrokov nepresahuje povolenú nezdaniteľnú čiastku. Chcela by som vedieť, či môžu aj dnes podať daňové priznanie za rok 2008, prípadne aj za 2007. Viem, že sa platí daňovému úradu pokuta za nepodanie daňového priznania do termínu, ak by teraz podali daňové priznanie je možné, že by sa im úroky vrátili alebo sa môže stať to, že im dajú len pokutu a preplatok nevratia? Majú nárok na vrátenie za predchádzajúce obdobie, alebo len za rok 2009?
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Môžu podať DP aj za rok 2007 a 2008, ale keďže ide o podanie DP po termíne, DU im vyrubí pokutu. Opatí sa im to teda iba v prípade, ak zrazená daň je vyššia ako pokuta.
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

Tiež chcem, aby si moja mama uplatnila nárok na vrátenie zrazenej dane z úrokov za predchádzajúce roky. Nakoľko som sa o tejto možnosti dozvedela minulý rok. Vraj sa dá uplatniť od roku 2005. Len potrebujem vedieť, či si môže uplatniť zrazenú daň, kt. bola pripísaná v roku 2005. A ešte by ma zaujímala výška sankcie za neskoré podanie daňového priznania, teda aby sa to oplatilo žiadať naspäť a forma ako sa sankcia platí, či pri podaní dodatoč. daň.prizn, alebo je vyrúbená až po.... Zatiaľ ďakujem
0 0
pacifik667 pacifik667

pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

Pohodový človek
Sú banky povynné vydať potvrdenie o vyčíslení všetkých daní z úrokov na vkladoch danej banky???
Môj príjem v hrubom za rok 2009 bol 500 Eur a chcel by som si uplatniť nárok na vrátenie daní z úrokov na vkladoch v bankách.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pacifik667 Pozri príspevok
Sú banky povynné vydať potvrdenie o vyčíslení všetkých daní z úrokov na vkladoch danej banky???
Môj príjem v hrubom za rok 2009 bol 500 Eur a chcel by som si uplatniť nárok na vrátenie daní z úrokov na vkladoch v bankách.
Banka Vám na Vašu žiadosť potvrdenie vydá .
0 0
kamila60 kamila60

kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

Dobrý večer...potvrdenie banka vydala, ale s veľmi divnými sumami...výnos 276,85, zrazená daň 101,16...Neviem si s tým rady, nikto neporadí... Je to asi riadny blud, tie sumy, však?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kamila60 Pozri príspevok
Dobrý večer...potvrdenie banka vydala, ale s veľmi divnými sumami...výnos 276,85, zrazená daň 101,16...Neviem si s tým rady, nikto neporadí... Je to asi riadny blud, tie sumy, však?
zamaž si osobné údaje a prilož to potvrdenie na PORADu. Vlani som videla doklad zo Slov.sporitelne, v ktorom uvádzali výšku čistého úroku, po odpočítaní dane. V tvojom prípade mi to ani takto nesedí ...
0 0
kamila60 kamila60

kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

Tak prikladám to potvrdenie...??? ...zatiaľ vďaka...
SLSP.jpg  
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

kamila60 Pozri príspevok
Tak prikladám to potvrdenie...??? ...zatiaľ vďaka...
.. musíš byť "špeciálny klient", keď ťa takto zdaňujú
Treba len znova do banky - pre vysvetlenie
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kamila60 Pozri príspevok
Tak prikladám to potvrdenie...??? ...zatiaľ vďaka...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kamila60 Pozri príspevok
Tak prikladám to potvrdenie...??? ...zatiaľ vďaka...
V skutočnosti Vám koľko strhli daň ?
0 0
kamila60 kamila60

kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

Katy a R Pozri príspevok
.. musíš byť "špeciálny klient", keď ťa takto zdaňujú
Treba len znova do banky - pre vysvetlenie

....to nie ja, to chúďa babka dôchodkyňa ... tá bude rada, keď ju pošlem späť... tak vďaka všetkým, lebo už som začínala pochybovať aj sama o sebe...
0 0
kamila60 kamila60

kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

Zita5 Pozri príspevok
V skutočnosti Vám koľko strhli daň ?
...tak toto zistím až z nového potvrdenia dôchodkyne, ktoré už bude dúfam správne...
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Prosím Vás vedel by mi niekto vysvetliť kedy sa oplatia uplatniť úroky z vkladov bánk v daňovom priznaní / netýka sa to dôchodcov ani detí/
Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evika Pozri príspevok
Prosím Vás vedel by mi niekto vysvetliť kedy sa oplatia uplatniť úroky z vkladov bánk v daňovom priznaní / netýka sa to dôchodcov ani detí/
Ďakujem.
Vždy ked Ti to dovolia tvoje príjmy.
0 0
pacifik667 pacifik667

pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

Pohodový človek
Tiež chcem požiadať o vrátenie preddavku dani z úroku na termiňáku. Doma som našiel doklad o termináku, kde je uvedená úroková sadzba 4,5%, predpokladaný úrok a predpokladaná daň k dátumu splatnosti termiňáku 22.10.2009, ale doklad o dani k 22.10.2009 nemám , mám len doklad o vyplatení peňazí termiňáku na bankový účet a doklad o vyplatení čistej sumy úroku v hotovosti, kedže som rušil termiňák v deň splatnosti a úroky neboli ešte úplne spracované v počítačoch. Bude mi toto stačiť aby mi to daňový úrad uznal a vrátil daň z úroku??
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

pacifik667 Pozri príspevok
Tiež chcem požiadať o vrátenie preddavku dani z úroku na termiňáku. Doma som našiel doklad o termináku, kde je uvedená úroková sadzba 4,5%, predpokladaný úrok a predpokladaná daň k dátumu splatnosti termiňáku 22.10.2009, ale doklad o dani k 22.10.2009 nemám , mám len doklad o vyplatení peňazí termiňáku na bankový účet a doklad o vyplatení čistej sumy úroku v hotovosti, kedže som rušil termiňák v deň splatnosti a úroky neboli ešte úplne spracované v počítačoch. Bude mi toto stačiť aby mi to daňový úrad uznal a vrátil daň z úroku??
banka na požiadanie ti vystaví potvrdenie o úrokoch aj zrazenej dani z úrokov
0 0
pacifik667 pacifik667

pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

Pohodový človek
To viem, ale za to musím zaplatiť tak ak by tieto podklady ktoré mám doma stačili tak kašlem na vybavovanie potvrdenia v banke
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Xanti Pozri príspevok
Vždy ked Ti to dovolia tvoje príjmy.
Vedela by si mi to prosim Ta blizsie definovat
dakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evika Pozri príspevok
Vedela by si mi to prosim Ta blizsie definovat
dakujem.
No je to jednoduché, ak máš rezervy v príjme do sumy 4025,70 € teda ak tvoj príjem je nižší tak do toho rozdielu si môžeš uplatniť daň z úrokov.
0 0
pacifik667 pacifik667

pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

Pohodový človek
Mal som Poistku v Slovenskej sporiteľni na 5 rokov. Dňa 1.8.2004 som vložil 1759,28 Eur /53000 Sk/. Po skončení 5 rokov dňa 1.8.2009 mi bola poistka + zdanený čistý výnos vyplatená spolu 1963,49 Eur súčastne som o tom dostal potvrdenie, kde mi je vyčíslená aj zrazená daň 47,90 Eur. Kedže v roku 2009 som bol nezamestnaný môžem si celú zrazenú daň žiadať vrátiť v daňovom priznaní za rok 2009?? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať