Zavrieť

Porady

Uchadzac o zamestnanie a dve dohody o vykonani prace - vyska prijimu

Dobry den,

potreboval by som pomoc s mensou banalitou - som evidovany na UP a nie je mi jasne, aky mozem mat celkovy prijem, ak budem v nasledujucom mesiaci pracovat na dve DoVP (u roznych zamestnavatelov). Jedna tetuska na UP mi vravela, ze sucet prijimov z oboch DoVP nesmie presiahnut 136 EUR v hrubom (a nejake centy) a dalsie dve tetusky vraveli, ze prijmy sa nezratavaju a na kazdu z dohod mozem zarobit po 136 EUR.Takze mozem zarobit iba tych astronomickych 136 alebo az 272 EUR???

Ak § 6 ods. 2 písm. d), Zakona o sluzbach zamestnanosti hovori, ze:
"Uchadzac o zamestnanie vykonava zarobkovu cinnost, za ktoru mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy zivotneho minima...bla bla bla" da sa pojem zarobkova cinnost chapat ako jednotne cislo vztahujuce sa iba na jeden z viacerych moznych zdrojov prijimu??Lebo ak toto porusim, budem vyradeny a ja potrebujem byt v evidencii do konca roka...Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stepheen Pozri príspevok
    Dobry den,

    potreboval by som pomoc s mensou banalitou - som evidovany na UP a nie je mi jasne, aky mozem mat celkovy prijem, ak budem v nasledujucom mesiaci pracovat na dve DoVP (u roznych zamestnavatelov). Jedna tetuska na UP mi vravela, ze sucet prijimov z oboch DoVP nesmie presiahnut 136 EUR v hrubom (a nejake centy) a dalsie dve tetusky vraveli, ze prijmy sa nezratavaju a na kazdu z dohod mozem zarobit po 136 EUR.Takze mozem zarobit iba tych astronomickych 136 alebo az 272 EUR???

    Ak § 6 ods. 2 písm. d), Zakona o sluzbach zamestnanosti hovori, ze:
    "Uchadzac o zamestnanie vykonava zarobkovu cinnost, za ktoru mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy zivotneho minima...bla bla bla" da sa pojem zarobkova cinnost chapat ako jednotne cislo vztahujuce sa iba na jeden z viacerych moznych zdrojov prijimu??Lebo ak toto porusim, budem vyradeny a ja potrebujem byt v evidencii do konca roka...Dakujem za odpoved
    § 6 Zákona o službách zamestnanosti si citoval presne - príjem uchádzača o zamestnanie nesmie presiahnuť 65 % životného minima, čo je v súčasnosti 136 EUR aj nejakých pár centov. Ak tento príjem prekročíš, vyradia ťa z evidencie...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Posudzuje sa to v súčte. Teda mať dve dohody súčasne po 136 eur je dôvod na vyradenie z evidencie.

    Stepheen je offline (nepripojený) Stepheen

    Stepheen
    hmmmm dobra vecicka tato diskusia..uz viackrat som mal ako laik legislativny problem, zacnem to vyuzivat viacZdalo sa mi, ze tetusky z UP mi odpovedali tak, ako si mysleli ze co chem pocut aby som tam zbytocne nezdrzoval frontuDakujem za odpovede....Mozno este jeden dotaz-je mozne sa s jednym zo zamestnavatelov dohodnut tak, aby mi jednoducho vyplatil mzdu s jednomesacnym oneskorenim???Potom by som mohol odpracovat obidva dohody v jednom mesiaci, ale prijmy by boli rozdelene na dva a neprekrocil by som 136 evry na mesiac...???Da sa to takto alebo to by som uz velmi spekuloval kvoli 4tisickam????Dakujem

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Mozno este jeden dotaz-je mozne sa s jednym zo zamestnavatelov dohodnut tak, aby mi jednoducho vyplatil mzdu s jednomesacnym oneskorenim???Potom by som mohol odpracovat obidva dohody v jednom mesiaci, ale prijmy by boli rozdelene na dva a neprekrocil by som 136 evry na mesiac...???Da sa to takto alebo to by som uz velmi spekuloval kvoli 4tisickam????Dakujem[/QUOTE]

    ... dá sa, len sa treba dohodnúť so zamestnávateľom.

    Uchadzac o zamestnanie a dve dohody o vykonani prace - vyska prijimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.