Zavrieť

Porady

doručenie exekúcie zamestnávateľom

Ahojte, prosím o radu, ktorý zákon presne určuje povinnosť zamestnávateľovi poskytnúť exekútorovi súčinnosť pri doručovaní súdnej zásielky - exekúcie zamestnancovi (teda aj brigádnikovi).
Sme firma ktorá má cez 1000 brigádnikov po celom Slovensku, v priemere teda mesačne doručujeme niekoľko takýchto zásielok s doručenkou často opakovaným doručovaním.
Je to naozaj povinné?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podľa mňa môže zamestnávateľ odmietnuť doručiť zásielku súdu. Problematike doručovania súdnych zásielok prostredníctvom zamestnávateľa sa venovali právnici a odborníci v podrobnom článku: http://www.najpravo.sk/clanky/diskus...estnancom.html

    calgary je offline (nepripojený) calgary

    calgary
    Áno, na tento paragraf sa odvolávajú aj samotní exekútori. Ibaže ja, hoci som ho čítala, som v jeho znení nenašla doslovne uvedú túto povinnosť zamestnávateľa.
    Mohla by som Vás ešte poprosiť o citát?

    Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Súčinnosť tretích osôb
    § 34

    (1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie. Ak je tieto údaje potrebné zistiť v cudzine, exekútor požiada súd, ktorý ho poveril vykonaním exekúcie, o vypracovanie dožiadania o právnu pomoc a jeho zaslanie do cudziny. To platí aj v prípade, ak je nutné doručiť písomnosť adresátovi v cudzine.

    12) Osoby uvedené v odsekoch 1 až 11 sú povinné poskytnúť exekútorovi súčinnosť bez zbytočného odkladu.
    (13) Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 12 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.
    - - -
    Aj my sme dostali do práce exek.príkaz a musela som odovzdať zamestnancovi, lebo doma nepreberal poštu (tiež nás vyzval exekútor o doručenie).
    Exekútori môžu využiť všetky prostriedky, aby získali vymoženie pohľadávky (čo sa týka doručenia a vymáhania dlhu)

    calgary je offline (nepripojený) calgary

    calgary
    jasné chápem. V našom prípade ide o desiatky žiadostí mesačne, kde povinnými osobami sú naši zamestnanci mimo pracovného pomeru, ktorí vykonávajú pre nás činnosti sporadicky a kvôli odovzdaniu písomnosti je potrebné za nimi cielene vycestovať (ako som uvádzala sú z celého Slovenska). Samozrejme nie vždy osobu v mieste bydliska zastihnete, takže proces sa opakuje... Možno by sme to s tou ochotou nemuseli až tak preháňať, veď nikde nie je napísané v akom rozsahu a kvalite je súčinnosť nutné poskytnúť ..

    V každom prípade ďakujem za citát, povinnosť nám jednoznačne vyplýva

    sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

    sjsoul99
    Dnes mi došlaod exekútora žiadosť odoručenie exekúcie. Brigádnik to nechce odo mňa prevziať.čo teraz s tým ako ho donúiť?

    calgary je offline (nepripojený) calgary

    calgary
    sjsoul99 Pozri príspevok
    Dnes mi došlaod exekútora žiadosť odoručenie exekúcie. Brigádnik to nechce odo mňa prevziať.čo teraz s tým ako ho donúiť?
    Nie je potrebné ho nijako "nútiť". Zamestnanca oslovte nech príde osobne a najlepsie pred svedkom sa mu pokuste exekuciu odovzdat. Ak ju odmietne prevziať urobte o tom zaznam, kde sa podpise svedok + Vy. Nasledne budete uz len exekutora informovat, ze zamestnanec exekuciu "odmietol prevziat". Tym sa povazuje exekucia za dorucenu.

    doručenie exekúcie zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.