Zavrieť

Porady

Povinnosť mať registračnú pokladňu

Neviete niekto ako to vlastne teraz je? Viem, že povinnosť mať reg.pokladnu je odložená, a že ju bude treba mať až od roku 2011.
Ale teraz som počula, že ten kto poskytuje služby alebo predáva tovar vystavuje faktúru a keď v ten istý den príjme aj úhradu do pokladne, že by to tak nemalo byť. Vraj ked je úhrada v hotovosti do pokladne tak mu nemôžeme vystaviť faktúru ostrú ale len zálohovú. Ak by sme mu vystavili ostrú a v ten istý den zinkasovali peniaze PPD, tak vtedy by sme museli mať reg. pokladnu. Táto povinnosť sa dá vraj obísť, keď zákazníkovi vystavíme PPD až s dátumom ďalšieho dňa. Je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte dávam do pozornosti aj tu
    http://www.porada.sk/t102701-registr...anky-drsr.html

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    Z tých príspevkov vyplýva povinnosť mať reg. pokladnu od roku 2011. Ja sa pýtam, či teraz ked manžel poskytuje zámočnícke práce a vystavuje faktúru zákazník mu ju zaplatí v hotovosti, či tento rok to tak môže byť. či tam nemá byť dátum úhrady radšej až ten budúci den ako je vystavená faktúra

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Miššička Pozri príspevok
    Z tých príspevkov vyplýva povinnosť mať reg. pokladnu od roku 2011. Ja sa pýtam, či teraz ked manžel poskytuje zámočnícke práce a vystavuje faktúru zákazník mu ju zaplatí v hotovosti, či tento rok to tak môže byť. či tam nemá byť dátum úhrady radšej až ten budúci den ako je vystavená faktúra
    Vo Vašom prípade sa jedná o úhradu pohľadávky , vystavíte len PPD. Pokladňu bude povinný používať od 1.1.2011 , pokiaľ sa niečo nezmení .

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Miššička Pozri príspevok
    Z tých príspevkov vyplýva povinnosť mať reg. pokladnu od roku 2011. Ja sa pýtam, či teraz ked manžel poskytuje zámočnícke práce a vystavuje faktúru zákazník mu ju zaplatí v hotovosti, či tento rok to tak môže byť. či tam nemá byť dátum úhrady radšej až ten budúci den ako je vystavená faktúra


    Dátum úhrady môže byť kľudne ten istý ako deň vystavenia faktúry.

    Povinnosť mať registračnú pokladňu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.