Zavrieť

Porady

6 rocna materska a dan z prijmu

Viete mi niekto dat odpoved?
Moja druzka je na 6 rocnej materskej,ale popri tom si privyraba,ma dohodu s istou spolocnostou a spisuje zmluvy,hlada klientov..
Kedze sa jedna iba o privyrobenie si,a jej prijem za rok 2009 je nieco okolo 2000 euro,zaujimalo by ma,ci bude musiet zaplatit 19% dan z prijmu...
Podla mojich informacii sa tato dan neodvadza,pokial sa neprevisil 12 nasobok minimalnej mzdy,je to pravda?
Dakujem vam za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dodomore Pozri príspevok
    Viete mi niekto dat odpoved?
    Moja druzka je na 6 rocnej materskej,ale popri tom si privyraba,ma dohodu s istou spolocnostou a spisuje zmluvy,hlada klientov..
    Kedze sa jedna iba o privyrobenie si,a jej prijem za rok 2009 je nieco okolo 2000 euro,zaujimalo by ma,ci bude musiet zaplatit 19% dan z prijmu...
    Podla mojich informacii sa tato dan neodvadza,pokial sa neprevisil 12 nasobok minimalnej mzdy,je to pravda?
    Dakujem vam za odpoved...
    Z príjmu cca 2000 eur daň nevychádza, nakoľko si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku na seba (čo je niečo cez 4000 eur na rok 2009).
    O akú dohodu sa jedná? Dohoda o pracovnej činnosti, resp. nejaká mandátna alebo príkazná zmluva?

    dodomore je offline (nepripojený) dodomore

    dodomore
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Z príjmu cca 2000 eur daň nevychádza, nakoľko si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku na seba (čo je niečo cez 4000 eur na rok 2009).
    O akú dohodu sa jedná? Dohoda o pracovnej činnosti, resp. nejaká mandátna alebo príkazná zmluva?
    Dakujem za skoru odpoved...
    Jedna sa o dohodu o obchodnom zastupeni,(obchodny zastupva spolocnosti)cela praca spociva v tom ze sa oslovia ludia a v pripade zaujmu sa s nimi spise zmluva,na zaklade ktorej mozu vyuzivat sluzby spolocnosti..
    Mozete mi teda poradit,aka je maximalna suma,za ktoru sa este nemusi odvadzat dan?
    Vdaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.

    dodomore je offline (nepripojený) dodomore

    dodomore
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.
    Dakujem za odpoved...
    Pripadne este otazka,ako si vyratam ciastku ktoru teda mozem zarobit a zaroven z ktorej nemusim este platit dan?
    Nerad by sme presvihli tuto hranicu,to by sa pripadne v decembri radsej nefakturovalo...
    Pripadne je nejaky rozdiel pri vypocte dane pre osobu na 6 rocnej materskej a osobe,ktora to vykonava popri zamestnani?
    Vdaka za odpoved.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dodomore Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved...
    Pripadne este otazka,ako si vyratam ciastku ktoru teda mozem zarobit a zaroven z ktorej nemusim este platit dan?
    Nerad by sme presvihli tuto hranicu,to by sa pripadne v decembri radsej nefakturovalo...
    Pripadne je nejaky rozdiel pri vypocte dane pre osobu na 6 rocnej materskej a osobe,ktora to vykonava popri zamestnani?
    Vdaka za odpoved.
    Doplň prosím :
    1. poberá rodičovský príspevok do 6 rokov veku alebo je len prihlásená v soc. poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku ?

    2. má pridelené DIČ na daňovom úrade ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nezdaniteľná čiastka na rok 2009 je 4.025,64 €. Ak jej príjem presiahne 50% tejto sumy vznikne povinnosť podania daňového priznania. Ale daň bude ešte stále nulová.
    Zolo dovolím si Ťa poopraviť. NČ je vo výške 4O25,70€.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Zolo dovolím si Ťa poopraviť. NČ je vo výške 4O25,70€.
    Jasné Tweety, zabudol som zaokrúhliť.

    dodomore je offline (nepripojený) dodomore

    dodomore
    Hmm,zatial som sa teda nic nove nedozvedel,zaujimave,ze takto som dopadol aj u uctovnicky,ktora mi robila danove priznanie?
    Nechapem,ludia co to robia,mi nevedia dat priamu odpoved?
    Preco?

    dodomore je offline (nepripojený) dodomore

    dodomore
    Alebo sa teda spytam trochu inak,doterajsi sucet prijmov za rok 1950 euro,do konca roka moze pribudnut mozno do 1000 euro.
    Kolko bude musiet zaplatit na dan z prijmu?Nikolko?(pretoze 2950-4025=-1075)
    Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.