Zavrieť

Porady

je mozne takto optimalizovat svoje naklady?

ahojte
Chcel by som v tomto roku ako SZCO nakupit zo zahranicia investicne striebro/zlato. Ako tovar na sklad s umyslom v buducom roku ho odpredat spat do zahranicia. Rad by som tak zvysil svoje tohtorocne naklady a teda znizil zisk z ktoreho by som platil dane. Je to vobec takto mozne? Ako to zrealizovat?
dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    maort Pozri príspevok
    ahojte
    Chcel by som v tomto roku ako SZCO nakupit zo zahranicia investicne striebro/zlato. Ako tovar na sklad s umyslom v buducom roku ho odpredat spat do zahranicia. Rad by som tak zvysil svoje tohtorocne naklady a teda znizil zisk z ktoreho by som platil dane. Je to vobec takto mozne? Ako to zrealizovat?
    dakujem za radu
    Ak vedieš jednoduché účtovníctvo, tak nákup tovaru na sklad je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane v tom období, kedy ho zaplatíš. Teda, ak ho zaplatíš v roku 2009, tak bude výdavkom tohto roku.

    esterax je offline (nepripojený) esterax

    esterax
    cloe Pozri príspevok
    Ak vedieš jednoduché účtovníctvo, tak nákup tovaru na sklad je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane v tom období, kedy ho zaplatíš. Teda, ak ho zaplatíš v roku 2009, tak bude výdavkom tohto roku.
    no neviem cloe, podľa mna to tak nemôže urobiť, lebo aj keď tovar nákúpi a zaplatí v roku 2009 tak k 31.12.2009 by mal urobiť inventuru a stav zásob v nákupných cenách vybrať z daňových výdavkov ... a podľa všetkého to tak bude, čiže podľa mna maort týmto nákupom nič neziskate ...

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ak sa nemýlim alebo ma opravte. V JU zaplatené zásoby / len neviem konkretne zlato/ su daňovým výdavkom. Inventúra - stav zásob je iba v evidencii firmy.

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Investicne zlato mozes sice povazovat za tovar (ak s nim obchodujes), ale na konci roku (ked vedies jednoduche uctovnictvo alebo v podvojnom pouzivas sposob uctovania rovno do nakladov) urobis inventuru a zistis, ze ho ms stale na sklade, tak ho musis vratit zo spotreby na sklad.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Už sa to tu rozoberalo a bolo mi presne takto odpovedané, že v PU zdanim zásoby ale v JU nerobím už nič. Opravte ma alebo usmernite. Ďakujem

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Zostatok tovaru na sklade k 31.12. sa v jednoduchom účtovníctve nepripočítava k dańovému základu, toto platí len v podvojnom účtovníctve. Nákup tovaru je výdavkom toho obdobia, v ktorom bol zaplatený.

    je mozne takto optimalizovat svoje naklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.