Zavrieť

Porady

DPH z darovania

Ahojte poraďáci,
možno táto téma už je len som akosi nenašla, chcem sa Vás opýtať my ako s. r. o. sme darovali jednej škole tovar v hodnote 619 eur(sú tam 2 počítače a 2 monitory. Nie som si teraz istá musí sa z toho odviesť daň na výstupe ktorú musím zaplatiť? a na aké účty sa to bude účtovať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaS. Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    možno táto téma už je len som akosi nenašla, chcem sa Vás opýtať my ako s. r. o. sme darovali jednej škole tovar v hodnote 619 eur(sú tam 2 počítače a 2 monitory. Nie som si teraz istá musí sa z toho odviesť daň na výstupe ktorú musím zaplatiť? a na aké účty sa to bude účtovať?

    Ďakujem
    Daňová povinnosť z darovaného majetku 543/343.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak účtuješ zásoby spôsobom "A" 619,- EUR je skladová cena

    543/132 619,00 EUR
    543/343 117,61 EUR


    Ak účtuješ zásoby spôsobom "B" 619,- EUR je skladová cena

    543/504 619,00 EUR /prípadne cez 395 /
    543/343 117,61 EUR

    JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

    na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac JanaS.
    Ďakujem je to spôsobom A, pomohli ste mi to znamená že to vydám zo skladu a následne cez ID urobím doklad na DPH, a tým keď to dám na tu 543 to viem že je nedaňový náklad, a DPH musím odviesť daňovému úradu pri kvartáli DPH?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    JanaS. Pozri príspevok
    Ďakujem je to spôsobom A, pomohli ste mi to znamená že to vydám zo skladu a následne cez ID urobím doklad na DPH, a tým keď to dám na tu 543 to viem že je nedaňový náklad, a DPH musím odviesť daňovému úradu pri kvartáli DPH?
    Áno, ak ste štvrťročný plátca.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    A keď daruje FO drobný majetok do svojej s.r.o.? Napr. nejaký PC,nábytok, ktorý kúpila ešte v roku 2008 a skôr? A napr.tlačiareň, ktorú kúpila v 10/2009 a v decembri ju darovla svojej s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.