Zavrieť

Porady

Materska škôlka

Prosím poradťe ako pomôcť našej školke...pri nedostatku hračiek a pomôcok.Sponzorov takmer nič...Niečo ako darovať 2 percentá z dane? Myslím že ľudia by sa našli, len ako postupovať? Hm...čo treba k tomu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    martinadib Pozri príspevok
    Prosím poradťe ako pomôcť našej školke...pri nedostatku hračiek a pomôcok.Sponzorov takmer nič...Niečo ako darovať 2 percentá z dane? Myslím že ľudia by sa našli, len ako postupovať? Hm...čo treba k tomu?
    Skús pozrieť tu, myslím že by Ti to mohlo pomôcť

    http://www.rozhodni.sk/index.php?&Ind=61&P=index,sl,

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Treba založiť občianske združenie s právnou subjektivitou, napr. OZ pri RZ, ktoré prvý rok pôsobenia nemôže prijímať 2 % dane až druhý rok, ale musí byť zaregistrované na notárskom úrade ako prijímateľ, každý rok sa treba registrovať. Bude treba osloviť každého rodiča o príspevok 2% dane a nielen rodičov, ale aj ich rod. príslušníkov, nakoľko je tá suma väčšinou zanedbateľná, aby s nazbierala väčšia.
    Na rodičovskom združení sa odsúhlasovala čiastka na príspevok na RZ, treba navrhnúť čím väčšiu, veď peniažky sa použijú na nákup školských pomôcok a potrieb pre deti.
    Taktiež by nebolo zle, ak by si sa na rodičovskom povedalo v akej situácii je škôlka a dohodnúť záväzne, aby každý rodič niečim prispel, či už finančne alebo hmotne.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    V našej škôlke sa na rodič.združení dohodlo, že za predškolákov sa dá ročný poplatok 100eur a za ostatne deti 60eur.tiez je to bieda v školkach, preto si zriadili OZ aby mohli prispievat ti co môzu aj dvomi percentami. ten náš schváleny ročný poplatok teda školka môze minut na co potrebuje, s tym ze ak bude kupa čohokolvek nad 70eur vypise sa to na nastenku aby rodicia vedeli kam isli ich peniaze.

    martinadib je offline (nepripojený) martinadib

    martinadib
    Pomohli ste mi, kde mám na začiatok hľadať. Zvýšenie ročného poplatku za predškolákov a škôlkárov by neprešlo,je tu veľa rodín, ktoré nemajú niekedy ani na ten maličký. A tí čo majú a mohli by pomôcť, povedia že je kríza...alebo...Je to smutné. Skúsime to cez tie dane, aspoň niečo, myslím, deti sú naša budúcnosť.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Ešte doplním, naša p. riaditeľka je pravidelne u prednostky a u primátora a prosíka o finančnú pomoc, keď prosí, vždy sa jej niečo ujde, aspoň v malom, ale predsa. Je treba vidieť aj ochotu od riaditeľky a učiteliek niečo zmeniť, pretože ak nie je ochota u nich, ťažko sa pridajú rodičia.
    Sú rôzne nadácie, treba ich osloviť, napísať žiadosť o finančnú pomoc, napr. Tatrabanka má svoju nadáciu, ktorá poskytuje na finančnú pomoc na zriadenie detských ihrísk a podobne.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    OSlovte živnostníkov v okolí aby vám dali peniaze za nákup hračiek , pomôcok atď. alebo keď vám nechcú dať peniaze tak potom povedzte že čo by ste potrebovali že idete spolu vy vyberiete veci čo potrebujete a oni zaplatia. Ináč je to trošku nepríjemný keď človek takto "žobre" ale nebojte sa lebo ludia úplne inak reagujú ako si myslíte. Robila som to pred 2 rokmi pred vianocami, oslovila som živnostníkov v dedine a každý koho som oslovila dal nám peniaze pre detičky. Aj my máme občiasnké združenie a to je - v dnešnej dobe keď aj obecné úrady teda zriadovatelia bez penazí - zlato.Teraz sme kúpili pre deti napr. nábytok.

    martinadib je offline (nepripojený) martinadib

    martinadib
    Sa musím usmievať, pri predstave ako prosím o peniažky-). Teraz je ten správny čas, pred vianocami sú ľudia trochu iní, milší, možno štedrejší. Pani riaditeľka je skvelá, aj ona chodi a prosíka, len je toho na ňu priveľa. Naše deti napríklad čakali na jednu šmýkačku sľúbenú od starostu vyše pol roka...Dodali ste mi odvahu..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.