Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie

Zdravím
Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rasplik Pozri príspevok
    Zdravím
    Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu
    Do DP dáš až v roku, v ktorom ju budeš mať zaplatenú.

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Rasplik Pozri príspevok
    Zdravím
    Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu
    faktúra bude len vystavená príjem zaúčtujete v tom období kedy Vám ju zaplatia. Ak ju zaplatia v roku 2010, tak to bude príjem roku 2010. V knihe vyšlých faktúr bude v oku 2009 ako neuhradená.

    Rasplik je offline (nepripojený) Rasplik

    Rasplik
    gogina Pozri príspevok
    faktúra bude len vystavená príjem zaúčtujete v tom období kedy Vám ju zaplatia. Ak ju zaplatia v roku 2010, tak to bude príjem roku 2010. V knihe vyšlých faktúr bude v oku 2009 ako neuhradená.
    A ešte jedna otázočka a to keď mám splatnosť FA na budúci rok 2010 a zamestnávateľ my uhradí Fa ešte tento rok tak ako si mám zaúčtovať rok Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rasplik Pozri príspevok
    A ešte jedna otázočka a to keď mám splatnosť FA na budúci rok 2010 a zamestnávateľ my uhradí Fa ešte tento rok tak ako si mám zaúčtovať rok Ďakujem
    Budeš ju mať v príjme tohto roka, zahrnieš ju do DP roka 2009.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Zaúčtuješ v tom roku, v ktorom dostaneš peniaze bez ohľadu na splatnosť FA.
    Máš to napísané v príspevku č.3.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Rasplik Pozri príspevok
    Zdravím
    Som živnostník ... zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 ...
    Nepises sice, ci vedies JU alebo PU, ale da sa predpokladat, ze JU. Odpovede by boli ine, ak by si viedol PU.

    Este taky detail: odberatel nie je tvoj zamestnavatel , ide o obchodny vztah, nie pracovnopravny.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Rasplik Pozri príspevok
    Zdravím
    Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu
    Mne sa najviac páči modrou označené.... Klasický prípad riešenia závislej práce živnostníkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.