Zavrieť

Porady

Koniec zmluvy a materská dovolenka

Dobrý deň, máme zamestnankyňu na pracovný pomer, ktorá je na materskej dovolenke a 31.12.2009 jej končí pracovná zmluva. Môžeme s ňou teda bez problémov ukončiť pracovný pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň, máme zamestnankyňu na pracovný pomer, ktorá je na materskej dovolenke a 31.12.2009 jej končí pracovná zmluva. Môžeme s ňou teda bez problémov ukončiť pracovný pomer?
    Ak má PZ na dobu určitú, tak áno, PP končí dátumom doby určitej.
    ešte ma zaujíma či je potrebné za slať jej poštou oznámenie o skončení alebo niečo podobné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    ešte ma zaujíma či je potrebné za slať jej poštou oznámenie o skončení alebo niečo podobné.
    Môžeš jej to zaslať,( samozrejme do vlastných rúk) ale nie je to povinnosťou.
    dakujem a je to tak isto aj s PN? Máme tiež zamestnankyňu ktorá je PN už 2 mesiac a predpokladáme že k 31.12.2009 bude tiež PN. Zmluvu má na dobu určitú do 31.12.2009.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň, máme zamestnankyňu na pracovný pomer, ktorá je na materskej dovolenke a 31.12.2009 jej končí pracovná zmluva. Môžeme s ňou teda bez problémov ukončiť pracovný pomer?
    v takomto prípade po ukončení PP, bude mať aj naďalej platenú MD? alebo sa jej bude už platiť rodičovský príspevok?
    konkrétny prípad, zamestnankyňa v PP, nástup na MD 10.11.2009, koniec doby určitej-PP-31.12.2009
    akú dávku bude dostávať od 1.1.2010?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    blondy Pozri príspevok
    v takomto prípade po ukončení PP, bude mať aj naďalej platenú MD? alebo sa jej bude už platiť rodičovský príspevok?
    konkrétny prípad, zamestnankyňa v PP, nástup na MD 10.11.2009, koniec doby určitej-PP-31.12.2009
    akú dávku bude dostávať od 1.1.2010?
    bude poberať nadalej materské.
    LEn nech si podá na soc.poistovni podla trval.pobytu sama prihlášku na dôch.poistenie do 45dní od narodenia dieťaťa. Lebo od ukončenia PP už nie je dôchodkovo poistená "ako zametsnanec" a samozrejme ani v nezametsnanosti a ani nemocensky. Tiež by mala zájsť na svoju ZP.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ahojte poraďáci,

    mojej známej končí PP na dobu určitú 31.3.2011, ale 1.6.2011 nastupuje na materskú dovolenku, pretože ma zdravotné problémy, tak je od 10.1.2011 na PN a bude až do nástupu na materskú. Keďže po ukončení PP bude práceneschopná, bude poistencom štátu a nemusí sa nikde registrovať alebo prihlásiť? ( napr. úrad práce , ZP, SP...)

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    mojej známej končí PP na dobu určitú 31.3.2011, ale 1.6.2011 nastupuje na materskú dovolenku, pretože ma zdravotné problémy, tak je od 10.1.2011 na PN a bude až do nástupu na materskú. Keďže po ukončení PP bude práceneschopná, bude poistencom štátu a nemusí sa nikde registrovať alebo prihlásiť? ( napr. úrad práce , ZP, SP...)
    posúvám...

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    mojej známej končí PP na dobu určitú 31.3.2011, ale 1.6.2011 nastupuje na materskú dovolenku, pretože ma zdravotné problémy, tak je od 10.1.2011 na PN a bude až do nástupu na materskú. Keďže po ukončení PP bude práceneschopná, bude poistencom štátu a nemusí sa nikde registrovať alebo prihlásiť? ( napr. úrad práce , ZP, SP...)
    posúvam....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    mojej známej končí PP na dobu určitú 31.3.2011, ale 1.6.2011 nastupuje na materskú dovolenku, pretože ma zdravotné problémy, tak je od 10.1.2011 na PN a bude až do nástupu na materskú. Keďže po ukončení PP bude práceneschopná, bude poistencom štátu a nemusí sa nikde registrovať alebo prihlásiť? ( napr. úrad práce , ZP, SP...)
    Mala by sa do 8 dni od ukoncenia PP, teda do 8.4. nahlasit s kopiou PNky vo svojej zdravotnej poistovni ako poistenec statu na PN v ochrannej dobe.
    Rovnako po zaciatku materskej to pojde zmenit ....
    Pretoze zamestnavatel jej poistenie ukonci a ona je povinna zmenu do 8 dni hlasit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.