Zavrieť

Porady

Čo nás čaká na začiatku roka 2010?

Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......

Omylom som uviedla, že výpis z DP sa za rok 2009 už nebude podávať.Takže za rok 2009 ešte ANO. Platí to až pre rok 2010. Dakujem za upozornenie
Naposledy upravil 31Jankal : 07.12.09 at 08:11 Dôvod: Oprava
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ešte DPH za december a 4.Q 2009
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Niečo mi ušlo - už sa nebudú robiť výpisy z DP pre sociálnu poisťovňu ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

veronikasad Pozri príspevok
Niečo mi ušlo - už sa nebudú robiť výpisy z DP pre sociálnu poisťovňu ?
Tiež o tom zatiaľ nič neviem. Nebudú sa posielať?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
veronikasad Pozri príspevok
Niečo mi ušlo - už sa nebudú robiť výpisy z DP pre sociálnu poisťovňu ?
vraj od roku 2011 ich nebudeme musieť posielať, včera som to zachytila v správach
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
No a ešte prepočet ročného koeficientu DPH...
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Prehľad 4. Q, odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov, daňové priznanie k dani z nehnuteľností ...
Poberatelia dotácií - vypracovanie a zaslanie oznámení na MF a platobnej agentúre ...
Naposledy upravil janka67 : 04.12.09 at 12:46
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Živnostníci nebudú musieť podávať do poisťovne výpisy
SITA | 3. decembra 2009 6:30
Živnostníci by od roku 2011 už nemuseli podávať do Sociálnej poisťovne výpisy z daňových priznaní za predchádzajúci rok. Vyplýva to z návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorú v stredu odsúhlasila vláda.

Živnostníkom odpadne jedna z povinností - koncom júna predložiť Sociálnej poisťovni výpis z daňového priznania.
Autor: SHUTTERSTOCK
V súčasnosti podávajú SZČO na pobočky Sociálnej poisťovne výpisy z daňových priznaní len kvôli tomu, aby poisťovni oznámili údaj o období podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Podľa návrhu má túto informáciu obsahovať už samotné daňové priznanie, a to prvýkrát za rok 2010.
"Bude povinnosťou daňovníka uvádzať tento údaj na daňovom priznaní a daňové riaditeľstvo túto skutočnosť iba oznámi Sociálnej poisťovni, tak oznamuje aj iné skutočnosti," objasňuje poslankyňa Jana Vaľová (Smer-SD), predkladateľka návrhu.
Navrhovaným riešením sa podľa nej odbremení Sociálna poisťovňa aj samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré nebudú musieť osobne k 1. júlu predkladať pobočkám poisťovne výpisy z daňových priznaní.
SZČO sú podľa v súčasnosti platného zákona o sociálnom poistení povinné každoročne do 30. júna predložiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne výpis z daňového priznania za minulý rok, ktorým preukazujú výšku minuloročného hrubého príjmu z podnikania.
Podľa výšky vykázaného hrubého príjmu za predchádzajúci rok sú SZČO povinné buď sa prihlásiť ako platiteľ poistného na dôchodkové poistenie, nemocenské poistenie a poistného do rezervného fondu SP, zotrvať ako platiteľ poistného aj naďalej alebo sa z platenia poistného odhlásiť. Podľa vykázaného čiastkového základu dane za predchádzajúci rok sa pre SZČO vždy od 1. júla stanovuje nový vymeriavací základ a tým aj nová suma poistného

ZDROJ PRAVDA 3.12.2009
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Začiatok roka 2009 bol nepomerne ťažší - nielen toto všetko, čo tu píšete, ale ešte aj prepočet na eurá a to nehovorím o vedení pokladničnej knihy v oboch menách (ak bola náplň).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......
Zasielanie výpisov z DP (ako bolo povedané vyššie) nevypadlo, vypadne až o rok.

Ja doplním, že v RZD zamestnancom prvýkrát pribudne aj výpočet zamestnaneckej prémie, započítavanie príjmov zo závislej činnosti zdanených zrážkovou daňou...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Skrátka, máme sa na čo tešiť.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Jozef Mihál Pozri príspevok
Zasielanie výpisov z DP (ako bolo povedané vyššie) nevypadlo, vypadne až o rok.

Ja doplním, že v RZD zamestnancom prvýkrát pribudne aj výpočet zamestnaneckej prémie, započítavanie príjmov zo závislej činnosti zdanených zrážkovou daňou...
Áno veď to je jasné aj z textu, to bolo len doplnenie príspevku č.5 na otázku z príspevku č.3
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mňa by aj tak zaujímalo, či je osoh zo ZP u zamestnancov priamo úmerný vynaloženej námahe mzdárky?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
181,03 eur je už zaujímavá suma.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Skôr bude ťažké vysvetliť "Ďurovi", prečo "Mišo" dostal 181 eur k platu a prečo "Ďuro" nie...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A koľkým to vyjde?
veď tam treba splniť tuším 18 podmienok (ak sa dobre pamätám). Toto som myslela tou námahou, že mzdárka bude počítať-dopĺňať-počítať a nakoniec sa ukáže, že nie je nárok.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odborníci z ministerstva financií vypočítali, že to vyjde 170.000 zamestnancom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Hmm, tak to je iná káva. Nechajme sa prekvapiť.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Jozef Mihál Pozri príspevok
Odborníci z ministerstva financií vypočítali, že to vyjde 170.000 zamestnancom.
To počítali tí istí odborníci čo vypočítali, že len 0,54% zamestnaných na Slovensku robí za minimálnu mzdu?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Rok 2010 bude pre nás všetkých veľmi ťažkým rokom. Na začiatok nás čakajú urobiť priznanie z motorových vozidiel, hlásenie o vzniku odpadu a nakladanie s ním, oznámenie platieb fyzickým osobám pre danový úrad. Zasielanie danových priznaní elektronicky /tak to bude fuška/, urobiť ročné zúčtovanie zamestnancom, hlásenie, danové priznania k dani z príjmov, ročné zúčtovanie poistného. Ale aspon nám už vypadlo výpis z danového priznania. Zabudla som na niečo? Pripojte sa .......
Našťastie sa ma toto hlásenie netýka, no len tak zo zvedavosti by ma zaujímalo, kam sa hlási, čo sa hlási (plasty, kovy, elektronika ...?) a ako často?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Našťastie sa ma toto hlásenie netýka, no len tak zo zvedavosti by ma zaujímalo, kam sa hlási, čo sa hlási (plasty, kovy, elektronika ...?) a ako často?
Mám klienta - kovošrot a zber odpadu a taktiež vykupuje staré vozidlá.
Toto hlásenie mu nerobím, má na to človeka vo firme. V prílohe nájdeš odpovede na tvoje otázky /aspoň dúfam/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať