Zavrieť

Porady

DPH do Čiech

ak fakturujem ako s.r.o. za výrobky do ČR, fakturujem s DPH? Som platiteľom dph aj odberateľ v ČR je platiteľom dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Inuska17 Pozri príspevok
    ak fakturujem ako s.r.o. za výrobky do ČR, fakturujem s DPH? Som platiteľom dph aj odberateľ v ČR je platiteľom dph.
    Fakturuješ bez DPH, český odberateľ urobí samozdanenie

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ďakujem, aj keď ja som výrobky vyrobila na území SR a predávam ich do ČR? Takže ja nemusím odviesť daň? ak som fakturovala v októbri s daňou do ČR, ja som zaplatila daň zbytočne, seba som ukrátila, mám spraviť opravné daňové priznanie k DPH?
    Naposledy upravil Inuska17 : 05.12.09 at 08:50

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Inuska17 Pozri príspevok
    Ďakujem, aj keď ja som výrobky vyrobila na území SR a predávam ich do ČR? Takže ja nemusím odviesť daň? ak som fakturovala v októbri s daňou do ČR, ja som zaplatila daň zbytočne, seba som ukrátila, mám spraviť opravné daňové priznanie k DPH?
    Opraviť fa a podať dodatočné priznanie. Opravné priznanie je len do termínu podania riadneho priznania.

    A odberateľ nereklamoval fakturáciu s DPH?

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ďakujem, bol by to rozdiel keby nebol ČECH platiteľom DPH? Takže urobiť dodatočné daň.priznanie, čechovi vrátiť hodnotu dph, ktorú už zaplatil spolu so základom.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    A ešte by si mala mať ku každej faktúre prehlásenie o dodaní tovaru Českému odberateľovi ním potvrdené, aby si mala doklad, že tovar opustil SR.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    A ja dodám: nezabudni uviesť ho do Súhrnného výkazu za IV.Q.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    JarkaL Pozri príspevok
    A ešte by si mala mať ku každej faktúre prehlásenie o dodaní tovaru Českému odberateľovi ním potvrdené, aby si mala doklad, že tovar opustil SR.
    Ale pokiaľ prevoz tovaru zabezpečovala nejaká tretia strana /dopravná alebo špedičná spoločnosť/, tak potom stačí CMR potvrdenie, kde je pečiatkami potvrdený odosielateľ, odberateľ a dopravná spoločnosť.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Treba podať súhrnný výkaz za 4Q do 20.1.2009 ale ešte stačí v papierovej forme? Treba to aj oznámiť a ak od nového roka nebudeme dodávať naše výrobky do ČR treba znova vyhotoviť na DÚ prázdny súhrnný výkaz alebo nemusím žiadny?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Za IV. Q 2009 sa súhrnný výkaz podáva do 25.1.2010.
    Na tlačive, zatiaľ nie elektronicky.
    NIč netreba oznamovať, "negatívny" SV sa nepodáva.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ste poklady, ako to všetko pekne ovládate. Dobre, platí fakturácia bez dane ak síce výrobky fakturujem českej s.r.o., ale výrobky sme doviezli na územie Slovenskej republiky kde táto česká firma stavia?takže tie naše výrobky neopustili územie SR. Aj vtedy treba súhrnný výkaz?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Inuska17 Pozri príspevok
    Ste poklady, ako to všetko pekne ovládate. Dobre, platí fakturácia bez dane ak síce výrobky fakturujem českej s.r.o., ale výrobky sme doviezli na územie Slovenskej republiky kde táto česká firma stavia?takže tie naše výrobky neopustili územie SR. Aj vtedy treba súhrnný výkaz?
    Ak dobre chápem, tak výrobky budú súčasťou nehnuteľnosti na Slovensku. Myslím si, že v tomto prípade sa má fakturovať so slovenskou DPH, aj keď odberateľ má sídlo v ČR.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Takže by som nemusela robiť ani súhrnný výkaz ak by sa fakturovalo so slovenskou dph?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Inuska17 Pozri príspevok
    Takže by som nemusela robiť ani súhrnný výkaz ak by sa fakturovalo so slovenskou dph?
    Nemusela.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ak je česká firma registrovaná pre DPH na Slovensku alebo ak nie je aký to má vplyv pre mňa ako dodávateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.