Zavrieť

Porady

PODKROVNE BYTY

dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Strafe Pozri príspevok
    dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem

    Petícia je výraz, ktorý nemá nič spoločné s uvedenou vecou.

    Výňatok zo zákona č. 182/1993 Z.zo vlastníctve bytov a nebytových priestorov


    § 14


    3) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení úveru, o zmluve o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome a o zmene formy výkonu správy, rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Toto hlasovanie nemôže byť písomné.


    Aká petícia ? Treba postupovať podľa uvedného a naštudovať zákon.


    CIMOM
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Strafe Pozri príspevok
    ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?
    To nie je na jednu vetu.

    V prvom rade, treba, aby nadstavba bola v súlade s regulatívami územného plánu mesta .
    Tam je uvedené podrobne, či je možno v danom území nadstavovať alebo nie. Samozrejme vravím o záveznej časti UPD, t.j. VZN (všeobecne záväzné nariadenie). Ak to nie je v záväznej časti UPD, tak ....... chýbajú regulatívi a .............


    To je začiatok.


    CIMOM

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ak chcete v tejto oblasti podnikat, ja by som na uvod odporucal si nastudovat teoreticku cast ako funguje cely ten investicny proces. Mozete predist tomu, ze Vas budu na roznych jednaniach zosmiesnovat, aj ked naprikald nepriamo.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Mozno to bude rada, ktoru nechces pocut,avsak,ak o tom vazne nemas sajnu, tak do takeho velkeho projektu radsej nechod, lebo ta vsetci okolozainteresovani poriadne o.... no neviem, ako to slusne povedat.
    Popis, kto by mal byt investor, ako to chcete cca financovat, aku ulohu tam ams zohravat ty a potom ti hlavne cimom da velmi dobru radu.
    Tak na uvod potrebujes:
    1.uzemne rozhodnutie
    2.stavebne povolenie.
    Na to treba zohnat najprv uzemnoplanovaciu informaciu,ci tam take cosi mozno robit. Ak povedia ano (vyziadat pisomne), potom najat projektanta architekta. Dalej je mozne najat cloveka na IC (inzinierska cinnost), to je ludovo povedane ten, co vie co treba a vybavi podstatne veci a da to vsetko dokopy tak ako ma byt.

    Strafe je offline (nepripojený) Strafe

    Strafe
    tak nasledovne: spravime reklamu ak sa na reklamu niekto ozve zaplati 10% preddavok mi zacneme staviat a peniaze ktore budu chybat do ukoncenia stavby dam ja takze ja budem akoby investor,dostaviame a prevedieme vlastnictvo

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Fuha clovece, raz ti nezaplatia a koncis, prvy krok si najmi dobreho pravnika, co ti porobi poriadne zmluvy. To si nerobim srandu, ja som obycajny statik a za par projektov som peniaze v zivote nevidel a to sa nejednalo o nejake miliony,ale par tisic korun.

    Strafe je offline (nepripojený) Strafe

    Strafe
    ale ak on nezaplati preddavok nezacne stavba.A ak potom byt nebude chciet kupit tak preddavok uz je nenavratny tak mi zostane +10% z ceny bytu a najdem niekoho noveho. jasne na zaciatku spravim zmluvu o zmluve buducej

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Koľko bytov tam bude? Ak viacej a ty predáš jeden, tak ten nešťastník bude čakať kým ty predáš ostatné?

    Čo dostanú majitelia bytov v danom dome? Ja som videl, že za poskytnutie priestorv sú dosť veľké nároky - oprava fasády, výťahy, oprava balkónov atď. atď.

    Dnes sú ľudia opatrný, reklamu môžeš dať, ale každý záujemca bude chcieť vidieť minimálne projekty, stavebné povolenie a iné veci, ktoré ho presvedčia o tom, že tvoj projekt je seriózny...

    Týmto ťa nechceme odradiť, ale podľa tvojich slov nemáš moc veľkú predstavu o tom, do čoho ideš.

    Ale aj tak veľa šťastia

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nechcem vás uraziť ,ale vy by ste chceli byť typický Slovenský rýchlo-zbohatlík.Predpokladám ,že o stavebníctve nemáte ani páru a vo vidine hmlistého zisku ste schopný skočiť do studne.Ak sa vám to podarí ,tak už teraz je mi ľúto ľudí čo budú v tých bytoch bývať.Zrejme sa bude šetriť na úplne všetkom.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    A to ešte asi pán netuší, aké riziko obnesie pripojenie na siete pre horných obyvateľov bytovky a aké možné sankcie a reklamácie pre neho, bez mastnej poistky je to šialenstvo pri Vašej neinformovanosti.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Strafe Pozri príspevok
    dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem
    Strafe Pozri príspevok
    ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?

    Tento zadavateľ si asi robí srandu, lebo pýtať sa na také otázky pri realizácií takého projektu je fakt najmenej na "nemý úžas"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.