Zavrieť

Porady

Zmena sposobu uplatnovania výdajov

Ahojte,

FO - SZČO si v roku 2008 uplatňovala skutočné výdaje. Neviedla evidenciu o pohľadávkach a závazkoch. Faktúry rovno účtovala pri ich uhradení z banky alebo z pokladne. Na konci roka nevykázala žiadne pohľadávky ani závazky aj keď ich mala. V roku 2009 jej zaplatili jednu faktúru z roku 2008. V roku 2009 by chcela zmeniť skutočné vykazované výdaje za paušálne. Chcem Vás poprosiť o radu či je to možné ked jej v roku 2009 uhradili faktúru z roku 2008 ale kedže neviedla evidenciu o pohľadávkach vo výkazoch k 31.12.2008 ju nevykazovala. Alebo by musela urobiť dodatočné daňové priznanie k roku 2008 a až potom by si mohla začať uplatňovať paušálne výdaje za rok 2009.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tym, ze evidenciu neviedla, a preto fakturu nema v pohladavkach, porusila zakon - to situaciu neospravedlnuje.

    Podala by som dodatocne DP za rok 2008.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    prerobila by som jej učtovnictvo za rok 2008,mozno objavis viac nezrovnalosti a podala opravne dan.priznanie za r.08.ak chce prejst na paus.vydavky,musi mat vyrovnane pohladavky aj za rok2009

    Zmena sposobu uplatnovania výdajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.