Zavrieť

Porady

DANOVý BONUS

Dobrý den, poprosím o radu.....pracovníčka od začiatku roku 2009 do 6.6.2009 bola na PN a 6.6.2009 nastúpila na masterskú dovolenku , dna 19.12.ide na rodičovský príspevok- v roku 2008 poberala danový bonus na 2 deti- môžem jej v ročnom zúčtovaní za rok 2009 uplatniť danový bonus na dve deti 235,92 EUR x 2 deti = 471,84 EUR ? ako sa posudzuje príjem za obdobie na materskej dovolenke ? / musí splnať podmienku 6 násobok minimálnej mzdy 6x295,50 EUR/ ako to je - má mi doniesť potvrdenie zo SP koľko poberala materskú , alebo nemá nárok na doplatenie danového bonusu za rok 2009 ?


vopred dakujem, jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy:

    •zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo
    •z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov,
    môže si uplatniť daňový bonus v celkovej sume 19,32 € mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom (prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu).

    Pri naroku ide o zdanitelne prijmy, kam sa nemocenske davky samozrejme nepocitaju.
    O danovy bonus si bude musiet poziadat partner tejto pracovnicky, ak taky prijem ma.

    9janka9 je offline (nepripojený) 9janka9

    9janka9
    Dakujem za radu, pracovníčka žije s priateľom len ako druh a družka- deti sú neni spoločné, čiže priateľ nemá nárok uplatniť si danový bonus ....takže ona nemá vôbec nárok za ten rok 2009 si to uplatniť ? tak je to ? dakujem jana

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    9janka9 Pozri príspevok
    Dakujem za radu, pracovníčka žije s priateľom len ako druh a družka- deti sú neni spoločné, čiže priateľ nemá nárok uplatniť si danový bonus ....takže ona nemá vôbec nárok za ten rok 2009 si to uplatniť ? tak je to ? dakujem jana
    áno, je to tak, nesplniela totiž podmienku minimálneho príjmu na vyplatenie daňového bonusu

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ivka70 Pozri príspevok
    Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy:

    •zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo
    •z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov,
    môže si uplatniť daňový bonus v celkovej sume 19,32 € mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom (prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu).

    Pri naroku ide o zdanitelne prijmy, kam sa nemocenske davky samozrejme nepocitaju.
    O danovy bonus si bude musiet poziadat partner tejto pracovnicky, ak taky prijem ma.
    Len doplním, že Oznámením MF SR MF/019805/2009-72 sa suma daňového bonusu k 1. 7. 2009 zvýšila na 20 €/mesiac.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Chcela by som sa ešte k tomu opýtať či dohoda o vykonaní práce sa započítava do príjmu pre DB. Ďakujem
    Tento rok je podmienka 1773 Eur ?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Marína Pozri príspevok
    Ivenka, mohla si pripnúť link pre ostatných. Odpoveď nájdete v tomto príspevku http://www.porada.sk/1162397-post36.html
    Tiež tu brúsim dva týždne a je pravda, že som sa veľa naučila. Ale v tomto prípade som to nepochopila, ani z priloženého linku.
    Prosím vás, napíšte mi polopate, či môže byť príjem z dohody započítaný do príjmu pre DB.
    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Tiež tu brúsim dva týždne a je pravda, že som sa veľa naučila. Ale v tomto prípade som to nepochopila, ani z priloženého linku.
    Prosím vás, napíšte mi polopate, či môže byť príjem z dohody započítaný do príjmu pre DB.
    Ďakujem
    Pýtaš sa na možnosť uplatnenia DB u dohodára mesačne alebo doplatenie DB v rámci RZD ?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    IvetaH Pozri príspevok
    Tiež tu brúsim dva týždne a je pravda, že som sa veľa naučila. Ale v tomto prípade som to nepochopila, ani z priloženého linku.
    Prosím vás, napíšte mi polopate, či môže byť príjem z dohody započítaný do príjmu pre DB.
    Ďakujem
    Nárok na daňový bonus nie je podmienený formou pracovno-právneho vzťahu. Aj zamestnanec, ktorí vykonáva prácu na základe dohody o vykonaní práce, má nárok na uplatnenie daňového bonusu, ak splní všetky ostatné požiadavky stanovené zákonom. ( výška zdanit. príjmu, vyživované dieťa v spoločnej domácnosti)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.