Zavrieť

Porady

dph pre českú firmu

Ak je česká firma podnikajúca na území SR registrovaná pre DPH na Slovensku aký to má vplyv pre mňa ako dodávateľa keď v takomto prípade fakturujem so slovenskou dph? Alebo ako to je ak nie je registrovaná pre dph na území SR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak si ceska firma objednala u vas sluzbu so slovenskym IC DPH, fakturujes jej tak, akoby si fakturovala slovenskej firme - bezny rezim DPH. (Od 1.1.2010 zmena.)

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    A teraz som pozerala na faktúru a česká firma má české dph. Takže znova platí, že by som jej mala faktúrovať bez dane?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Inuska17 Pozri príspevok
    A teraz som pozerala na faktúru a česká firma má české dph. Takže znova platí, že by som jej mala faktúrovať bez dane?
    Na akú faktúru si sa pozerala? Veď faktúru vystavuješ Ty a zadávaš na ňu identifikačné údaje odberateľa. Mala by si ju vystaviť na IČ DPH pod akým si česká firma službu objednala, či ?

    dph pre českú firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.