Zavrieť

Porady

Refakturacia ubytovania a vydavkov

Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!

Velmi pekne dakujem za vasu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Leila Pozri príspevok
    Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
    Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!

    Velmi pekne dakujem za vasu pomoc.
    Refakturácia je možná, je to na Vašej dohode. Môj názor je taký, že by to malo byť faktúrované s DPH, nakoľko platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku je povinný platiť daň. V prípade ak zdaniteľná osoba pri obstaraní služby koná vo svojom mene, ale na účet inej osoby , potom na účely DPH platí, že obstarávateľ je prijímateľom a zároveň aj poskytovateľom obstaranej služby.
    Z uvedeného vyplýva, že pri refakturácii služby, ktorá je predmetom dane z pridanej hodnoty, platiteľ dane uplatňuje k cene dodanej služby .

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Leila Pozri príspevok
    Poprosim vas o radu. S.r.o. (platca DPH v SR) chce refakturovat naklady na ubytovanie z hotela (IRSKO) a dalsie vydavky (taxi, atd... IRSKO) druhej s.r.o. (platca DPH v SR) na zaklade skutocnosti, ze konatelia oboch spolocne obyvali izbu na pracovnej ceste.
    Je nieco taketo mozne? Ak ano, refakturujem so slovenskou DPH zo sumy Brutto z dokladov IRSKO??? Snazila som sa najst v Poradach, ale nic take podobne tu nenachadzam. Nejedna sa o zamestnancov !!!
    Skúste si položiť otázku. Čo je predmetom fakturácie? Ako by sa výdavky premietli v účtovníctvach jednotlivých s.r.o. keby došlo ku klasickému obehu dokladov a k ich vystaveniu na osoby, ktorých sa týka? Ak izbu obývali dve osoby, nebol problém vyhotoviť doklad na 2 osoby. K tomu nedošlo. Pomenujte si k čomu došlo.

    A to "nejedná sa o zamestnancov !!!" ako myslíte? Nemali nárok na cestovné náhrady? Predpokladám, že áno. V istom zmysle (minimálne pre účely dane z príjmov zo závislej činnosti) sa za zamestnancov považujú aj konatelia.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Dakujem za nazor. Ano, myslela som to tak, ze su len konatelia na zaklade zmluvy o vykone funkcie. Rozumiem, ze na nahrady vydavkov maju narok aj v tomto pripade...

    Refakturacia ubytovania a vydavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.