Zavrieť

Porady

neuplatnenie DPH

Zdravím, veľmi pekne Vás prosím o radu. Ak si dám do nákladov poklačničný blok o kúpe materiálu v českej republike, musím to zahrnúť do daňového priznania o DPH aj keď si neuplatňujem DPH? Sme plátcami DPH. V tom obchode kde to bolo kupované nedávajú zákazníkom doklad bez DPH. Tak som to dala do nákladov celú sumu aj s Dph. mohla som to takto urobiť? Známa mi povedala že som to mala dať aj tak do daňového priznania o DPH. Prosím ako to teda je. Účtujem v podvojnom účtov. som začiatočníčka. Tak prosím poraďte. díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ide o nesprávne vystavený doklad. Mal byť bez DPH.
    Tá česká DPH nejde do nákladov v SR.
    Základ dane samozdaníš - teda doklad pojde do DP DPH v SR.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    KEJKA Pozri príspevok
    ide o nesprávne vystavený doklad. Mal byť bez DPH.
    Tá česká DPH nejde do nákladov v SR.
    Základ dane samozdaníš - teda doklad pojde do DP DPH v SR.
    Dobre, súhlasím, ale v žiadnom obchode v ČR nevystavia z ERP doklad bez DPH, ani keď sa jedná o člena EÚ, takže myslím si, že doklad bol vystavený správne voľakedy som sa o takomto postupe tiež z ČR informovala u správcu dane, bolo mi povedané, že postupovali správne a že už je to raz zdanené, takže celá suma mi ide do nákladov s tým, že to bude v DP DPH ako daň zaplatená pri dovoze bez nároku. Tak teda neviem, je fakt, že to nemám písomne, ale považovala som to za fundovanú odpoveď. Alebo som nemala?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to zistíš až pri kontrole.
    Ja svoju odpoved opieram o výklad zákona od Ing. Jablonkovej ajej odpoveď považujem za fundovanú.
    Písomnú odpoved z DRSR by som vedela akceptovať, rovnako ako písomné stanovisko daňového poradcu.
    Hociktorý obchod v ČR nevystaví - nechce si robiť problémy, komplikovať vlastnú evidenciu, riskovať problémy pri kontrole atd.
    Zákon však takéto "nechcenie" nerieši.
    ===============================
    podnikateľ, ktorý si nakúpi obvykle v drobnom niekde v ČR a nežiada riadnu faktúru, nepriamo dokazuje, že nakupoval ako súkromná osoba.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    KEJKA Pozri príspevok
    to zistíš až pri kontrole.
    Ja svoju odpoved opieram o výklad zákona od Ing. Jablonkovej ajej odpoveď považujem za fundovanú.
    Písomnú odpoved z DRSR by som vedela akceptovať, rovnako ako písomné stanovisko daňového poradcu.
    Hociktorý obchod v ČR nevystaví - nechce si robiť problémy, komplikovať vlastnú evidenciu, riskovať problémy pri kontrole atd.
    Zákon však takéto "nechcenie" nerieši.
    ===============================
    podnikateľ, ktorý si nakúpi obvykle v drobnom niekde v ČR a nežiada riadnu faktúru, nepriamo dokazuje, že nakupoval ako súkromná osoba.
    Súhlasím, ale konateľ bol na SC v ČR, kde okrem PHM musel kúpiť na čerpačke aj žiarovky do auta, tam veru nik nedá bločik bez DPH, vôbec ich zákon nezaujíma. Čo v takomto prípade? Ja som to dala ako iné výdavky a samozrejme včítane DPH do nákladov k cest. účtu, pochybujem, že by mi to kontrola vyhodila - i keď jeden nikdy nevie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.