Zavrieť

Porady

DPH pri postúpení pohľadávky

Dobrý deň,
možte mi prosím poradiť, ako je s DPH pri postúpení pohľadávky na FO nepodnikateľa. S.r.o , ktorá je platcom DPH chce postúpiť pohľadávku FO-nepodnikateľovi. Ako sa uctuje DPH u s.r.o.
Prosím poraďte mi, hľadala som uz vsade, ale nikde som nic nenasla, iba ako to je medzi POsobami alebo PO a FO podnikateľ.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pohľadávku postupuješ celú vrátane DPH. Do DPH Ti to nevstupuje ešte raz. Nie je to dodanie tovaru ani služby.

    Ty už budeš riešiť len následný predaj z pohľadu zákona o dani z príjmu. Nominálnu hodnotu či ste predali lacnejšie, drahšie alebo
    za nominálnu.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    pipika Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    možte mi prosím poradiť, ako je s DPH pri postúpení pohľadávky na FO nepodnikateľa. S.r.o , ktorá je platcom DPH chce postúpiť pohľadávku FO-nepodnikateľovi.
    Akékoľvek postúpenie je rovnakou transakciou. Neskúma sa komu je pohľadávka postúpená. Všeobecne postúpenie pohľadávky nie je dodaním služby podľa § 10 ods. 2 písm. b) ZDPH.
    pipika Pozri príspevok
    Ako sa uctuje DPH u s.r.o.
    Konkrétna otázka, konkrétna odpoveď na postúpenú pohľadávku: 546/311 v hodnote pohľadávky a následne odporúčam 378/646 v dohodnutej cene.

    Pri postúpení pohľadávky nie je z pohľadu Vašich otázok dôležitá osoba, ktorej sa postupuje, ale zmluva, na základe ktorej sa postupuje.

    pipika je offline (nepripojený) pipika

    pipika
    Ďakujem Vám velmi pekne. Aspon som si teraz istá, že to je naozaj tak a klientovi som dala správnu odpoveď...

    DPH pri postúpení pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.