Zavrieť

Porady

Zrazkova dan

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Prosim poradte mi poradaci hladam tu uz vyse dvoch hodin podctivo, a nasla som lenstare prispevky ohladom zrazkovej dane som sa tu niekde docitala ze vraj treba na DU nahlasit na nejakom tlacivo ze som zrazila zrazkvoou danou to este plati alebo je to stara informacia ma to uplne poplietlo teraz pretoze som robila teraz vyplaty za november kde som jednemu zrazila zrazkovou danou zajtra to chcem dat uhradit tu dan za zamestnanca a neviem ci mam aj odniest nejakeho tlacivo ma DU alebo co, podla mna staci potom do stvrtrocneho prehladu to tam napisat ci ako? prosim poradte, dakujem.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

abel Pozri príspevok
To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.
dakujem velmi pekne mna asi zmiatli tu tie stare prispevky.
0 0
zuzuc zuzuc

zuzuc je offline (nepripojený) zuzuc

mama 3 krásnych detí
ahojte,

prosim Vas, tiez to tu uz prehladavam, viem, ze to tu niekde je, ale neviem to najst :
1. aka je presne hranica prijmu pre zrazkovu dan (zavisla cinnost) v r. 2009?
2. kolko moze zarobit dochodca, aby neplatil ziadnu dan z prijmov?

Dakujem pekne.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

zuzuc Pozri príspevok
ahojte,

prosim Vas, tiez to tu uz prehladavam, viem, ze to tu niekde je, ale neviem to najst :
1. aka je presne hranica prijmu pre zrazkovu dan (zavisla cinnost) v r. 2009?
2. kolko moze zarobit dochodca, aby neplatil ziadnu dan z prijmov?

Dakujem pekne.
1. Zrážková daň je do 165,97 /5000,- Sk/
2. Dôchodca platí vždy, len má možnosť v daňovom priznaní požiadať o vrátenie dane až nezarobil určitú čiastku. Koľko je to za 2009 presne neviem, ale malo by to byť polovica z ročnej odpočítateľnej čiastky
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Doplním sumu- do príjmu 2 012,85 € za rok 2009
0 0
zuzuc zuzuc

zuzuc je offline (nepripojený) zuzuc

mama 3 krásnych detí
Dakujem velmi pekne!

zuzana
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

abel Pozri príspevok
To nahlasovanie neplatí myslím že už dva roky, teraz zrážkovú daň uvádzaš len na štvrťročnom prehľade.
,
mna to zmiatlo tiez, leb na stranke DU je:
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=white border=0><TBODY><TR><TD style="BORDER-RIGHT: #ffffff 0px solid; BORDER-TOP: #133984 0px solid; BORDER-LEFT: #ffffff 0px solid; PADDING-TOP: 15px; BORDER-BOTTOM: #133984 1px solid" align=middle bgColor=white colSpan=2>Január</TD></TR><TR><TD style="BORDER-RIGHT: #ffffff 0px solid; BORDER-TOP: #ffffff 1px solid; BORDER-LEFT: #ffffff 0px solid; BORDER-BOTTOM: #133984 1px solid; BACKGROUND-COLOR: #e7ebf2" align=middle>15.1.2010</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ffffff 0px solid; BORDER-TOP: #ffffff 1px solid; BORDER-LEFT: #ffffff 0px solid; BORDER-BOTTOM: #133984 1px solid; BACKGROUND-COLOR: #f3f5f9" align=left width="90%">Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou
Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou
</TD></TR></TBODY></TABLE>

a je to aj v nasl. mesiacoch. Tak ako to teda vlastne je? Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak sa Ťa týka daň, uvedená v zátvorke, potom žiadne oznámenie neposielaš.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Takze ak mame zamestnancov na HPP aj na dohodu a platime preddavkovu dan zo zav.cinnosti a aj zrazkovu dan, tak Oznamenie netreba podavat, zraz. dan bude uvedena v 1/4 roc. prehlade. Pochopila som to spravne?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

rennka Pozri príspevok
Takze ak mame zamestnancov na HPP aj na dohodu a platime preddavkovu dan zo zav.cinnosti a aj zrazkovu dan, tak Oznamenie netreba podavat, zraz. dan bude uvedena v 1/4 roc. prehlade. Pochopila som to spravne?

Správne, toto oznámenie sa v takom prípade neposiela od 1.1.2007.
0 0
iveta.konstiakova iveta.konstiakova
ahojte,uz som zufala!!!
chcem sa tiez opytat ohladne tejto zrazkovej dane. na zaciatku roka som si omylom dala v karte zamestnanca uplatnenie zdan.ciastky, pricom ju nemal podpisanu a je u nas iba na čiastočnom prac. pomere-bezpecnostny technik. Tým padom mu v mesiaci nevychadzala ziadna dan,ja som ju nikam neoznamovala,ani neevidovala,pricom som ju mala strhavat. teraz neviem ako to napravit. staci,ak si zamestnanec v danovom tu dan doplati? ci ako to napravit? dakam daco ohlasovat ci co robit ?! prosim pomozte. popletka
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Daň si vysporiada v daňovom priznaní, v opačnom prípade by bolo nutné robiť opravu mzdy + opravný prehľad na DÚ (ak už bol zaslaný).
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Daň si vysporiada v daňovom priznaní, resp. v ročnom zúčtovaní dane, v opačnom prípade by bolo nutné robiť opravu mzdy + opravný prehľad na DÚ (ak už bol zaslaný).
0 0
iveta.konstiakova iveta.konstiakova
takže nedostanem žiadne pokuty z danoveho uradu ani nic take, ked si to on doplati?!
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Robila som mzdu zamestnancovi na HPP kde ma preddavkovu dan.Popritom mal vyplatenu dohodu na 300eur-teda dan 57eur.Mzdovy system to ale nerozdelil na zrazkovu dan a zaratal to do preddavkov.Tieto preddavky sa uz uhradili na DU.Stvrtrocny vykaz este nebol odovzdany,neviem teda ci to do vykazu pojde ako zrazkova dan.Mam to spatne v softveri opravit ?? A DU staci poziadat o preuctovanie sumy aby to podla vykazov sedele,alebo to nechat uz tak,kedze preddavkova dan uz bola uhradena ??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Airam25 Pozri príspevok
Robila som mzdu zamestnancovi na HPP kde ma preddavkovu dan.Popritom mal vyplatenu dohodu na 300eur-teda dan 57eur.Mzdovy system to ale nerozdelil na zrazkovu dan a zaratal to do preddavkov.Tieto preddavky sa uz uhradili na DU.Stvrtrocny vykaz este nebol odovzdany,neviem teda ci to do vykazu pojde ako zrazkova dan.Mam to spatne v softveri opravit ?? A DU staci poziadat o preuctovanie sumy aby to podla vykazov sedele,alebo to nechat uz tak,kedze preddavkova dan uz bola uhradena ??

Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Paula Pozri príspevok
Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.
Tzn.ze nemusim nic opravovat,zauctovane je to spravne a v Prehlade sa to nezobrazi ako zrazkova dan? Rozumiem tomu spravne??
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Paula Pozri príspevok
Jeho príjem sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda), preto iba daň preddavková.
Mám otázku : Ak máme zamestnaných študentov, tak :
1/ ak nemajú podpísané vyhlásenie, je to zrážková daň,
2/ ak majú podpísané vyhlásenie - je to aká daň? zrážková či preddavková?

Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mirhu Pozri príspevok
Mám otázku : Ak máme zamestnaných študentov, tak :
1/ ak nemajú podpísané vyhlásenie, je to zrážková daň,
2/ ak majú podpísané vyhlásenie - je to aká daň? zrážková či preddavková?

Ďakujem

1/ záleží od výšky príjmu, či preddavková alebo zrážková
2/ ak si uplatňuje nezd. časť vo Vyhlásení ,vždy preddavková
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Paula Pozri príspevok
1/ záleží od výšky príjmu, či preddavková alebo zrážková
2/ ak si uplatňuje nezd. časť vo Vyhlásení ,vždy preddavková
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať