Zavrieť

Porady

Optimalizacia odvodov a dani pre konatelov

Ahojte poradaci,
potreboval by som poradit vo veci odmien pre konatelov z odovodoveho hladiska. V sro by konatelia neboli zamestnany, fungovali by na asi na fixe ako odmena pre konatela / pri odvodovom zatazeni 10%ZP zamestnavatel + 4%ZP konatel/ javi sa mi to ako najlacnejsi sposob pre spolocnost - kedze uvedene odmeny pojdu do nakladov firmy. Ak sa mylim, prosim opravte ma- poucte ma. Pri tejto forme vsak riesim aj dilemu ako uctovat naklady spojene s vykonom prace, co by boli variabilne zlozky - benzin, mobil a podobne, proste neviem ci je mozne fakturovat firme od konatelov taketo nahrady, najma ak to nie je na nejakom zmluvnom zaklade - kde taketo naklady zadefinovat tak aby boli opravenenymi a de facto uznatelnymi DU ako naklady firmy.
Dalej sa vsak zamyslam aj nad prijmom tychto konatelov - ako oni budu dane zdanovat - cez dan z prijmu zo zavislej cinnosti? Ake eventualne zatazenie tu prichadza do uvahy??? Ufff je to krkolomne napisane, ale v principe sa mi jedna o nasledovne - 2 konatelia / potencionalne studenti/ by mali byt odmenovani za vykon funkcie a zda sa mi ze ich zamestnanie by bolo zbytocne administrativne narocne a neekonomicke?
Pls poradaci o nazory a odporucania ako to poriesit. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Optimalizacia odvodov a dani pre konatelov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.