Zavrieť

Porady

stravne listky

Cena stravneho listku je 70,- Sk. Fixny poplatok je 4%. Aka bude cena stravneho listku pre zamestnanca a pre zamestnavatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Definuj viac "fixný poplatok".
    Nebude to poplatok za sprostredkovanie straveniek?!
    Mária M

    anda je offline (nepripojený) anda

    anda
    Hronská Iveta
    Fixný = pevný, stabilný, nemenný, ...
    Asi som sa zle vyjadrila "čo to znamená". Význam slova fixný je každému jasný, len v tejto súvislosti (4 %) pri stravných lístkoch to bolo potrebné bližšie definovať.
    Hronská Iveta
    anda
    Asi som sa zle vyjadrila "čo to znamená". Význam slova fixný je každému jasný, len v tejto súvislosti (4 %) pri stravných lístkoch to bolo potrebné bližšie definovať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rage1
    Cena stravneho listku je 70,- Sk. Fixny poplatok je 4%. Aka bude cena stravneho listku pre zamestnanca a pre zamestnavatela?
    fixný 4% to bude zrejme 518-ak je to za sprostredkovanie. Je to
    náklad zam-teľa
    náklad zam-teľa môže byť max. 44,- Sk a 26,- zaplatí zam-ec. Zaplatí menej, ak je ešte príspevok zo SF.
    A ešte treba zvážiť DPH - SL je za stravu alebo je to poukážka?
    predpokladám, že poukážka, ked je spomenutý fixný poplatok.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ahojte.

    Ako mám, prosím vás, zaúčtovať nákup stravných lístkov v JÚ u neplatcu DPH? (čo a aké sumy do akých kolóniek v peňažnom denníku)

    - cena za lístky.........40 Sk x 40 ks.............1 600,-
    - poplatok...............100 Sk x 19 %...............119,-
    - spolu s DPH...........................................1 719,-

    Ďakujem

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Poplatok do prevádzkovej réžie. Ja celú hodnotu lístkov dávam do nedaňových výdavkov a potom na konci mesiaca interným dokladom zahrniem do nákladov príspevok zamestnávateľa (a preúčtujem príspevok zo SF), ale dá sa to aj tak, že tých 1600,- Sk hneď rozúčtuješ na časť, ktorá je daňovým výdavkom - réžia (55% resp. 44,- Sk/lístok) a na nedaňový výdavok (príspevok zo SF a zostatok na úhradu zamestnancom). Záleží aj od softu, na ktorom účtuješ.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    andrej_rv
    Poplatok do prevádzkovej réžie. Ja celú hodnotu lístkov dávam do nedaňových výdavkov a potom na konci mesiaca interným dokladom zahrniem do nákladov príspevok zamestnávateľa (a preúčtujem príspevok zo SF), ale dá sa to aj tak, že tých 1600,- Sk hneď rozúčtuješ na časť, ktorá je daňovým výdavkom - réžia (55% resp. 44,- Sk/lístok) a na nedaňový výdavok (príspevok zo SF a zostatok na úhradu zamestnancom). Záleží aj od softu, na ktorom účtuješ.
    Ďakujem pekne

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Len pre istotu:

    VPD - nákup stravných lístkov - výdaj v hotovosti 1 719,- - výdavky ov. ZD (réžia) 999,- - výdavky neovpl. ZD 720,-

    Len som chcela vedieť, či to môžem mať v jednom riadku, alebo to treba rozpísať. Zatiaľ robím cez excel, nie soft.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Podľa mňa to môže byť v jednom riadku tak, ako si uviedla. Len ak budeš prispievať na lístky aj zo soc. fondu, možno by som do excelu prihodil v rámci výdavkov neovplyvňujúcich daň ešte jeden samostatný stĺpček aj na toto.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    andrej_rv
    Podľa mňa to môže byť v jednom riadku tak, ako si uviedla. Len ak budeš prispievať na lístky aj zo soc. fondu, možno by som do excelu prihodil v rámci výdavkov neovplyvňujúcich daň ešte jeden samostatný stĺpček aj na toto.
    O.K. Ešte raz, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.