Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce a daňové priznanie

Dobrý deň, od 12.5.2009 som dobrovoľne nezamestnaná. Zamestnávateľ u ktorého som v roku 2009 pracovala na TPP mi dal POTVRDENIE o príjmoch FO.... kde úhrn riadok 01 je 5497,96 Eur.
Platím si sama ZP a od 2.11.2009 aj dobrovoľné nemocenské poistenie v SP z vymeriavacieho základu 600 Eur.
V októbri 2009 som mala príjem z brigády 300 Eur v hrubom, (254 Eur v čistom). Dohodu o vykonaní práce mám do 31.12.2009.
Predpokladám, že daňové priznanie za rok 2009 si budem musieť urobiť sama.
Má mi zamestnávateľ u ktorého mám Dohodu dať POTVRDENIE o príjmoch...? Prosím ako postupovať?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Potvrdenie si vyžiadaj, pravdepodobne ti príjem z dohody zdaňuje zrážkovou daňou (aj keď pri 300.- € mi nevychádza v čistom 254.- €). Je dosť pravdepodobné, že sa ti nejaká daň vráti, pozri ešte čo máš v riadkoch 4 a 5 potvrdenia od zamestnávateľa na TPP.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    abel Pozri príspevok
    Potvrdenie si vyžiadaj, pravdepodobne ti príjem z dohody zdaňuje zrážkovou daňou (aj keď pri 300.- € mi nevychádza v čistom 254.- €). Je dosť pravdepodobné, že sa ti nejaká daň vráti, pozri ešte čo máš v riadkoch 4 a 5 potvrdenia od zamestnávateľa na TPP.
    So všetkým súhlasím, len tá zrážková daň sa mi dáko nezdá. Zdanenie zrážkovou daňou je do 165,97 EUR, takže asi preddavková.......

    Jano

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    JanoL Pozri príspevok
    So všetkým súhlasím, len tá zrážková daň sa mi dáko nezdá. Zdanenie zrážkovou daňou je do 165,97 EUR, takže asi preddavková.......

    Jano
    samozrejme, v podvedomí mám stále číslo 5000.- a zabudla som podvedomiu zadať konverzný kurz...

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    ja mám otázku ohľadom doh. o vyk. práce , robím účtovníctvo živnostníkovi, ktorý mal v roku 2009 aj doh. o vyk. práce pričom k nej sú aj faktúry , ako mám teraz postupovať pri zúčtovaní ? mám to jednoducho brať ako každú inú vydanú faktúru , je vôbec v poriadku že k doh. o vyk. práce sú aj faktúry ? účtujem mu v PÚ , vďaka za pomoc

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    nikto mi nevie pomôcť ? inak dohoda bola vyfakturovaná na nejakých 1000 euro

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pri dohode o vykonaní práce sa riadiš ZP
    § 223 - 225 Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru Príklady §223 Príklady §224 Príklady §225
    § 226 Dohoda o vykonaní práce Príklady
    § 227 - 228 Dohoda o brigádnickej práci študentov Príklady §227 Príklady §228

    a doteraz som sa nestretla s tým, aby niekto pri takejto forme vystavoval faktúru.
    Iné však je, ak to nebola dohoda o vykonaní práce podľa ZP, ale Zluva o dielo prípadne iná zmluva podľa obč. zákonníka, prípadne obch. zákonníka.

    Dohoda o vykonaní práce a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.