Zavrieť

Porady

Ako povstať z popola

Zdravím vás,

veľmi by som bol rád, ak by ste mi vedeli poradiť akým spôsobom nájsť a vzbudiť záujem klientov o služby, produkt.
Zaoberám sa maľbou stien do interiérov, využívaním netradičných techník, abstrakcíí, vytváraním obrazov. Mám samozrejme stránku, aj som si získal klientov za rok pôsobenia, ale vždy to padlo na tom, že ak sa niečo aj začalo realizovať, potom už klienti z toho vycúvali, lebo nemali peniaze-ako tvrdili-pritom moje ceny neboli vôbec prehnané. Prestávam tomu rozumieť a trápim sa, či nerobím čosi zlé.......Vystupovanie mám na úrovni, som profesionál, vo svoju prácu a produkty verím, ale neviem, čím to je.
Podnikám však na východnom Slovensku, kde je najvyššia nezamestnanosť, tak si to vysvetľujem aj tak.
Avšak, myslím si, že moje produkty sa viac hodia pre solventnejších klientov, ktorý si takéto maľby môžu dať do svojich domov, hoci chcel by som presvedčiť aj "obyčajných" ľudí, že takéto výmaľby sú vhodné aj do bytov, ktoré dodajú priestoru iný charakter, hĺbku....
Podnikám rok, ale momentálne som v takej situácii, kedy musím opustiť aj ateliér, lebo nezvládam situáciu...a to ma hrozne zarmucuje.Mám rozpracovanú zákazku, ktorá ma ako-tak ešte drží, ale rád by som vedel, kde robím chybu a ako z toho von, nechcem to vzdať. Neviem, ako opäť začať od nuly.
Nechcem sa utešovať tým, že je kríza a ľudia nemajú peniaze atď.
Viem, že podľa tohto sa to veľmi vyhodnotiť nedá, ale budem rád každému názoru, ako získať klientelu, ako si urobiť meno, ako presvedčiť ľudí, že aj produkt, či služba, ktorú ponúkam, hoci to nie je chlieb, ktorý potrebuje človek každý deň k životu, ale druh umenia, ktorý človeka ovplyvňuje a je preň dôležitý.

Vopred vďaka za príspevky.
Usporiadat
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Daj tvoju web stránku. Som z východu a neviem o tebe. Asi slabá reklama :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kkllc Pozri príspevok
Daj tvoju web stránku. Som z východu a neviem o tebe. Asi slabá reklama :-)
Tiež máš možnosť ju uviesť v svojom profile.
0 0
Zacharias Zacharias

Zacharias je offline (nepripojený) Zacharias

Stránku nemám problém dať, ale po tom, čo som uviedol o strastiach svojej podnikateľskej púte, by to asi nebola najlepšia reklama, najprv sa pokúsim vstať z popola, ak mi to nemáte za zlé..........


Vďaka.
0 0
Zacharias Zacharias

Zacharias je offline (nepripojený) Zacharias

Uvažoval som či to môže byť spôsobené aj nevhodným umiestneím priestorov, alebo to nemusí mať vplyv na danú situáciu?
Neviem, či je to práve tou reklamou, viem, že existujú firmy, ktoré neinvestujú do reklamy, ale fungujú napr.na dobrom mene- lenže tu je opäť tá otázka, ako si prv zákazníka nájsť, získať-alebo na netradičných obchodných priestoroch, avšak, momentálne už nebudem mať žiadne.....atď.

Čo v danej situácii teda zaváži?

Ako pokračovať bez priestorov, finančne vysatý, od nuly.


A ako si hľadáte klientov vy ostatný?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zacharias Pozri príspevok
Uvažoval som či to môže byť spôsobené aj nevhodným umiestneím priestorov, alebo to nemusí mať vplyv na danú situáciu?
Neviem, či je to práve tou reklamou, viem, že existujú firmy, ktoré neinvestujú do reklamy, ale fungujú napr.na dobrom mene- lenže tu je opäť tá otázka, ako si prv zákazníka nájsť, získať-alebo na netradičných obchodných priestoroch, avšak, momentálne už nebudem mať žiadne.....atď.

Čo v danej situácii teda zaváži?

Ako pokračovať bez priestorov, finančne vysatý, od nuly.


A ako si hľadáte klientov vy ostatný?
No kedze podnikas na vychode a situacia je taka ake je-krizova....kazda firma začina bez klientely,to si treba vybudovat časom.tiez zacinali inzerciou-na webe,v novinach /po čase aj v televizii či bilboardoch-ale to je asi v tvojom pripade zatial nerealne/.musiš sa vediet predať-teda musiš vediet predať svoje umenie.alebo skusit šťastie v tom,ze sa spojis s "lepšou"firmou a budes prezentovat svoje umenie cez tu firmu.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj Zachariáš. Tvoj obor v podnikaní je skutočne ojedinelý. To je dobré aj zlé. Dobré je to preto, lebo ponúkaš niečo sám v širokom okolí. Zlé to je preto, lebo ľudia nevedia o tom nič.
Riešenie nieje také ťažké podľa mňa, ale bez peňazí to pôjde ťažko.
Rád by som Ti vypracoval jednoduchý biznis plán UPLNE ZADARMO, pretože viem aky možes mat pocit. Marketing ma bavi a kebyže Ti pomozem bolo by to super.
Určite by som si rad pozrel web stranku (a nielen ja). To je tvoja prvá vizitka. Potom by som ti odporučil spravit si blog, facebook stranku a zainvestovat aj do marketingu. Nebolo by to vela. Najskor ale je potrebne vidiet web stranku inak sa nedá pohnúť z miesta.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
V tomto máš rezervu. Prezentovať sa. Už tu ten odkaz mal byť a nech vidia poraďáci, čo tvoríš, možno by sa to niekomu zapáčilo a máš biznis. neviem kto to napísal, či povedal, ale páči sa mi to:....Nie je hanba padnúť, ale nevstať.....Tak vstávaj a prezentuj sa aj tu.

Doplnenie: Prečo nemáš v profile odkaz na svoju stránku, stránka Porada má vysoké hodnotenie vo vyhľadávači Google, tvoj odkaz na Porade bude vysoko hodnotený a tým sa zaradíš na prvé miesta v google s kľúčovými slovami...: maľovanie stien, maľovanie, netradičné maľovanie a pod. Chce na tom popracovať.
Naposledy upravil domenico.office : 15.12.09 at 16:40
0 0
Zacharias Zacharias

Zacharias je offline (nepripojený) Zacharias

Je to naozaj od vás veľmi pekné.
Chcela som uviesť web stránku, aby ste teda mali predstavu, ale nemôžem, vždy ma to vrátilo späť, pretože nemám 15 príspevkov a viac....

-skúste ale do google vyhľadávača uviesť : gauchere, mala by sa vám zobraziť stránka. V plnom znení Gauchére-ateliér umenia a dizajnu.

Dúfam, však, že mi nebudete mať za zlé, veď pochopíte čo, bolo mi veľmi nepríjemné v tejto situácii sa prezentovať priamo, keďže na poradu chodí kopa zaujímavých ľudí.......Možno taká ženská ješitnosť. Ospravedlňujem sa.

A ak Dantess, bude aj potom myslieť vážne tú ponuku na biznis plán, budem rada, ak sa ozve.

Vďaka
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
http://www.gauchere.com/
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Prvá stránka ma zaujala.... ostatné však nie, ak by sme to hodnotili z tohto pohľadu. Určite by chcelo prerobiť desing, preformulovať texty, kde by sa zjavili kľúčové slová, maľovanie, maľby, maľby na stenu, chcelo by to preskúmať, na čo klikajú ľudia ohľadne malieb, čo hľadajú v tomto kontexte. Možno by bolo treba niečo napísať do blogu, ale pozor, nie ako reklamu, možno ako sa tvorí takýto obraz.... možno fotodokumentáciu od čistého plátna po krokoch, tých možností je veľa, premysli si to.
Naposledy upravil domenico.office : 15.12.09 at 19:25
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Prva stranka bola fajn, potom sa mi to zdalo az velmi predizajnovany, rozhadzany, nevyznal som sa v tom. Hladal som informacie, ale nasiel som len formu a zacal som sa bat, ze sa v tom navzdy stratim. Tak som to po par pokusoch zrusil a vratil sa na uvodnu stranku. Tam je pokoj a vyrovnanost.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Takže, budem úprimný, lebo inak by to nemalo zmysel. Čítal som, že v biznise treba byť k sebe brutálne úprimný a to by mal každý človek praktizovať na seba samého.
Web je veľmi zlý. Vyzerá ako totálny warez, amatérska práca proste niečo čo sa akože chce podobať na umenie, ale len chce. Okrem toho sa tam písmená premývajú so všetkým možným a nedá sa to čítať. Je zle riešené aj menu aj texty. Web je to prvé čo si ľudia pozrú (aj po osobnom stretnutí). Web je vizitka, hlavná vizitka. Viem o čom rozpráva, lebo aj my sme mali veľmi podobný web na začiatku ako ty. Dali sme ho zmeniť a od vtedy sa len mení a mení. Texty, rozloženie strán a chystáme sa zmeniť aj grafiku. Nemôžeš stagnovať aj keď máš už novú stránku. Je veľké množstvo firiem, ktoré by ti spravili super perfektný web z profi SEO za relatívne dobré peniaze. Mne robí SEO firma hrki.sk. Oni by s copywritingom a s komplet všetkým zobrali asi 300 - 400 eur. Vieš sa snimi dohodnúť na splátky na pol roka čo je 400 delene 6 na mesiac 70eur cca. Určite ti neodporúčam dávať si robiť web u amatéra za "symbolickú" sumu, lebo dopadneš ako my. Náš web má celkovú hodnotu už okolo 700eur...

Hovoríš, že máš dobré ceny ale ľudia to odvolajú už aj po stretnutí a tak. Niekde bude chyba a táto nebude v internete a web stránke. Nepoznám Ta tak nehodnotím, ale určite treba byt milý ku klientovi a ústretoví. Odporúčam pri osobnom stretnutí navrhnúť niečo štýlu ak sa rozhodnú pre Vás do 5 dní majú akciu 10%.

Najlepšia reklama je spokojný klient. Predpokladajme, že novým webom ich pár prilákaš. Sprav akciu typu ak nás odporučíte Vášmu známemu a on Vaše služby využije, tak klient má xx% zľavu, alebo ďalšie malovanie za xx% zľavu. Proste niečo také aby sa to oplatilo každému. Bude to niečo na štýl *******, alebo pyramídy.

Toto je len málo z celku. Ako som povedal, rád Ti vypomôžem vypracovať nejaký ten plán úplne zadarmo nezištne a nechem proste nič za to. Bez investícií to ale nepôjde. Napíš ešte kedtak niečo o svojom podnikaní a som si istý, že ti poradia aj ostatní poradaci
0 0
boure boure

boure je offline (nepripojený) boure

Nechcem kazit vecer ale tá stránka je zláááááááááá.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zmazal som svoje príspevky, neboli riešením pre zadávateľa!
Naposledy upravil domenico.office : 15.12.09 at 20:15
0 0
boure boure

boure je offline (nepripojený) boure

domenico.office Pozri príspevok
Asi takto vyzerá moderný web: http://itsuite.it.brighton.ac.uk/mv1...res/index.html , ale nie je podmienka, aby tvoj web vyzeral takto. Dôležitý je princíp. Je to len template, takže odkazy sú nefunkčné.
V ktorom roku bol vyrobeny???
0 0
boure boure

boure je offline (nepripojený) boure

No kamo lepsi nelepsi,len som sa pytal, lebo ako moderny web mi to nepripada...i ked je to tisic krat lepsie nez web spominany
0 0
boure boure

boure je offline (nepripojený) boure

No nechcem robit reklamu,popros uja googla nech ti najde "x-grafik",napriklad. Ked uz sa teda jedna viac menej o grafiku
0 0
Zacharias Zacharias

Zacharias je offline (nepripojený) Zacharias

Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zacharias Pozri príspevok
Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........
Teda, mazaním príspevkov sa téma stáva trochu neprehľadná, ale ak je tvoja stránka to, čo som našla, tak mňa osobne odrádza prvá stránka - teda obrázok, aby som išla ďalej. Je to možno umelecké, ale nie je to príjemné - a na celé sa potom pozerám s tým pocitom. pôsobí to na mňa, ako keby z tej ruky tiekla krv.
Doma sa mám cítiť príjemne - čiže ke´d hľadám niečo, čo si dať domov, tak už by som sa ďalej nepozerala.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Zacharias Pozri príspevok
Zdravím vás, ďakujem za úprimnosť, o zmene stránky uvažujem už skôr, je dobre ak to hodnotia ľudia, ktorý sa vyznajú. Aj mne sa už zdala veľmi neprehľadná a veľa vecí potrebujem skorigovať.
Túto "pauzu" chcem hlavne využiť na očistu viacerých nedostatkou, aj keď možno to nebude finančne priaznivé obdobie, ale dúfam, že sa to stonásobne vráti vo viacerých oblastiach.
Rovnako si myslím, že by mi pomohlo to konzultovať, preto som veľmi rada vašim názorom- teda kritikám prevažne, nuž, ale aj tak dobre......
Na druhej strane, sú veci, ktoré by som nerada riešila takýmto spôsobom, ale skôr cez osobný e-mail, ak Dantess nebude proti.

Som si asi zavarila viac, lebo ak toto uvidí potenciálny klient, tak sa môžem rovno odpraviť.

A to som si ešte myslela, že som talentovaný výtvarník.....

Nuž, keď vstať a vyhrabať sa z popola, tak rovno z riadneho smetiska.........
Odradíš klientov ? Prečo by si odrádzala ? Keď uvidia túto tému a prečítajú si ju, dojde im, že chceš skvalitnit svoje služby a byť lepšia a lepšia. Nemáš sa za čo hanbiť, nikto sa nenarodil už ako hotový podnikateľ. Aj ja som na začiatku založil na porade veľa tém či je moj web dobrý, aký názov salónu a podobné banality. Človek sa učí podnikať a je jedno či má 20 alebo 50.
Inak súhlasím s Dášou čo písala k tomu webu. Mne to príde ako nejaké hororové, alebo strašidelné. Proste stránka nepôsobí harmonicky čo by určite mala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať