Zavrieť

Porady

Vratenie DPH z EU

Sme dopravna firma a nakupujeme PHM v ČR pride fa
1000Eur nafta 501/
190EUR DPH 378/
1190EUR spolu /321

zaplatime 1190Eur 321/221

budeme ziadat o vratenie DPH ale tu nam vratia az v roku 2010 potom to zauctujem ako 221/378 bude to spravne nema tu niekto s tymto skusenosti alebo to dat vsetko do na 501 v roku 2009 a ked vratia DPH tak potom do vynosov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja citam stale ale stale neviem co a ako? ani neviem v ktorom roku to ide do prijmu ked za rok 2009 pride DPHcka az v roku 2010 ako to uctujete teda prosim

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    zuzanna Pozri príspevok
    ja citam stale ale stale neviem co a ako? ani neviem v ktorom roku to ide do prijmu ked za rok 2009 pride DPHcka az v roku 2010 ako to uctujete teda prosim
    Nemám takýto prípad, ale podľa toho čo som čítala si myslím, že nákup PHM v zahraničí ide celý do nákladov aj s DPH, výška DPH ktorú žiadam vrátiť zaúčtovať na 378/648 a príjem tejto DPH 221/378.
    Ak by nastal prípad, že mi nevrátia celú DPH, tak potom nevrátená čiastka by mala ísť na 548/378

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.