Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Ahoje,
ide o troch zamestnancov ktorým končí pracovná zmluva 31.12.2009 a sú na PN. Čiže dňom 31.12.2009 s nimi môžem ukončiť aj keď sú PN?
Ja viem že áno, ale už som si po tomto dni není istá ničím ))))))))...tak to potrebujem od niekoho počuť )))))))

A ďalšie otázky:

1. zamestnanec bol prijatý na dobu určitú 1.2.2009, odrobil 2 mesiace....čo je 42 pracovných dní od vtedy je na PN. Pracovná zmluva mu končí 31.12.2009.
Vzniká tomuto zamestnancovi nárok na dovolenku, ktorú mu budeme musieť preplatiť? v zakoniku práce je písane že ak odrobí 60 dní, ratá sa aj tá PN? A postup je krátenie dovolenky o tie dvanástiny ? ))))

2 .a 3. zamestnanec s ktorými tiež končíme na základe zmluvy na dobu urč. zase prebrali stravne lístky a za pár dni išli PN.
Strhne sa im to z preplatenej dovolenky?

Veeeľmi pekne ďakujem )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maťamaťa Pozri príspevok
    Ahoje,
    ide o troch zamestnancov ktorým končí pracovná zmluva 31.12.2009 a sú na PN. Čiže dňom 31.12.2009 s nimi môžem ukončiť aj keď sú PN?
    Ja viem že áno, ale už som si po tomto dni není istá ničím ))))))))...tak to potrebujem od niekoho počuť )))))))pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú končí dohodnutým dňom. Ak je naďalej PN, nemocenské vypláca SP.

    A ďalšie otázky:

    1. zamestnanec bol prijatý na dobu určitú 1.2.2009, odrobil 2 mesiace....čo je 42 pracovných dní od vtedy je na PN. Pracovná zmluva mu končí 31.12.2009.
    Vzniká tomuto zamestnancovi nárok na dovolenku, ktorú mu budeme musieť preplatiť? v zakoniku práce je písane že ak odrobí 60 dní, ratá sa aj tá PN? A postup je krátenie dovolenky o tie dvanástiny ? )))) Keďže nemá odpracovaných 60 dní, nevzniká mu nárok na dovolenku za kal. rok, preto neuplatňuješ žiadne krátenie z titulu PN. Má nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých 21 dní 1/12 ročného nároku = 2/12 ročného nároku.

    2 .a 3. zamestnanec s ktorými tiež končíme na základe zmluvy na dobu urč. zase prebrali stravne lístky a za pár dni išli PN.
    Strhne sa im to z preplatenej dovolenky? Zrážku zo mzdy môžeš urobiť len so súhlasom zamestnanca. Zamestnancov treba vyzvať na ukončenie prac. pomeru a dohodnúť si s nimi vrátenie SL v hotovosti (napr. aj tak, že si dáte časť mzdy podpísať ako výplatu z pokladne - ak ich posielate na účet).

    Veeeľmi pekne ďakujem )
    odpoveď v texte

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ahojte. Potrebovala by som si odsúhlasiť počet dní preplatenej dovolenky. Zamestnanec nastúpil do zamestnania 06.01.2009 a od 08.06.2009 až do konca roka je PN. K 31.12.2009 sme s ním ukončili PP a potrebovala by som vypočítať koľko dní dovolenky by sme mu mali preplatiť. Má nárok na 25 dní dovolenky v roku.
    Keďže začal pracovať až od 06.01. nárok na dovolenku za mesiac január podľa mňa nemá. Takže mi to vychádza, že by mal mať pomernú časť dovolenky, čo je 23 dni. Z dôvodu PN mu ju však budem krátiť o 3/12, kvôli 149 dňom PN. Vyšlo mi, že by sme mu mali preplatiť 17 dni dovolenky. Je môj výpočet správny? Ďakujem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Potrebovala by som si odsúhlasiť počet dní preplatenej dovolenky. Zamestnanec nastúpil do zamestnania 06.01.2009 a od 08.06.2009 až do konca roka je PN. K 31.12.2009 sme s ním ukončili PP a potrebovala by som vypočítať koľko dní dovolenky by sme mu mali preplatiť. Má nárok na 25 dní dovolenky v roku.
    Keďže začal pracovať až od 06.01. nárok na dovolenku za mesiac január podľa mňa nemá. Takže mi to vychádza, že by mal mať pomernú časť dovolenky, čo je 23 dni. Z dôvodu PN mu ju však budem krátiť o 3/12, kvôli 149 dňom PN. Vyšlo mi, že by sme mu mali preplatiť 17 dni dovolenky. Je môj výpočet správny? Ďakujem.
    Ano, tvoj vypocet je spravny.
    Dovolenku kratis o 6 dni, teda 17 dni je zostatok k 31.12.2009 ak este dovolenku necerpal.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    ivka70 Pozri príspevok
    Ano, tvoj vypocet je spravny.
    Dovolenku kratis o 6 dni, teda 17 dni je zostatok k 31.12.2009 ak este dovolenku necerpal.
    Ďakujem za odpoveď.

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.