Zavrieť

Porady

prefakturacia

Mame dve firmy A a B, ale len jedny tankovacie karty, teda fa za naftu chodia len do A firmy. Do B firmy potom prefakturujem naftu, ktora patri B firme.
Prefakturujem celu sumu s danou (z povodnej zahranicnej fa), ale slovensku DPH uz nefakturujem.

Mam vyslu fa nahodit ako vydaj odberatelovi v tuzemsku alebo to bude ako dodanie do EU (lenze bez dane, nebude to v DP k DPH).

Ide mi o to, ze ci to ma byt v suhrnnom vykaze frimy A alebo nema byt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    ciaaa Pozri príspevok
    Mame dve firmy A a B, ale len jedny tankovacie karty, teda fa za naftu chodia len do A firmy. Do B firmy potom prefakturujem naftu, ktora patri B firme.
    Prefakturujem celu sumu s danou (z povodnej zahranicnej fa), ale slovensku DPH uz nefakturujem.

    Mam vyslu fa nahodit ako vydaj odberatelovi v tuzemsku alebo to bude ako dodanie do EU (lenze bez dane, nebude to v DP k DPH).

    Ide mi o to, ze ci to ma byt v suhrnnom vykaze frimy A alebo nema byt.
    Predpokladám, že obe firmy sú slovenské, potom podľa mňa platí §8 ods.6 zákona o DPH, a v tom prípade prefakturácia má byť so slovenskou DPH, základ dane bude tvoriť cena nafty aj so zahraničnou DPH.

    Zdaniteľné obchody
    § 8
    Dodanie tovaru

    (6) Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej zmluvy alebo inej obdobnej zmluvy, podľa ktorej koná vo svojom mene na účet inej osoby (ďalej len komisionárska zmluva ), obstará kúpu tovaru alebo predaj tovaru, platí, že táto zdaniteľná osoba tovar kúpila a predala.

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Obidve firmy su slovenske. Ale ja si myslim, ze to nemozem fakturovat s DPH. Ked ide o zahranicne fa.
    Nevie niekto poradit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.