Zavrieť

Porady

Podiely na zisku

Ahojte poradáci!

Poprosím o potvrdenie alebo vyvrátenie:

Manželka nášho spoločníka sa rozhodla že už teraz chcu vyplatiť preddavok na podiel na zisku. Je to možné? podla mna sa preddavky na podiel na zisku vyplácať nemôžu alebo áno? poprosím aj o uvedenie paragrafu ak áno.

Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Tina855 Pozri príspevok
    Ahojte poradáci!

    Poprosím o potvrdenie alebo vyvrátenie:

    Manželka nášho spoločníka sa rozhodla že už teraz chcu vyplatiť preddavok na podiel na zisku. Je to možné? podla mna sa preddavky na podiel na zisku vyplácať nemôžu alebo áno? poprosím aj o uvedenie paragrafu ak áno.

    Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem
    skoro sme mali taký prípad, ale nakoniec z neho zišlo. len právnik neuvádza paragraf iba sa odvoláva na par. 129 o zvolaní valného zhromaždenia.

    takže asi to ide na základe predbežných HV

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tina855 Pozri príspevok
    ...Ja sa zatial držím §123 (2) tak neviem
    Áno, je to tak: Ak je podnikateľom spoločnosť s ručením obmedzeným, platí § 123 ods. 2 Obchodného zákonníka. Spoločnosť s ručením obmedzeným nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku.

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Áno, je to tak: Ak je podnikateľom spoločnosť s ručením obmedzeným, platí § 123 ods. 2 Obchodného zákonníka. Spoločnosť s ručením obmedzeným nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku.
    Štefan , v tomto prípade ti aj ja ďakujem, my sme to nakoniec nerealizovali, ale spoľahni sa na právnikov!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.