Zavrieť

Porady

Poistné plnenie pri motorovom vozidle

Mal som autonehodu na firemnom aute, autoservis mi vystavil faktúru, túto som zaplatil, uplatnil som si DPH. Faktúru z autoservisu som odovzdal v poisťovni, aby mi ju preplatili. Poisťovňa mi po mesiaci poslala vyrozumenie , že 30.11.2009 ukončili šetrenie a posielajú plnenie. 02,12,2009 mi nabehli do banky peniaze. Pre uzrejmenie cena opravy vrátane DPH 500 EUR, poisťovňa poslala 480 EUR a na tlačive od nich je, že vrátane DPH, vraj odrátali amortizáciu. Keďže na vyrozumení od poisťovne je napísané 480 vrátane DPH, som povinný odviesť DPH štátu z tejto sumy? Ale nemám daňový doklad. ČO mám robiť s DPH ? Prosím poraďte mi. Potrebujem súrne, nakoľko som mesačný platca DPH a uzatváram DPH za november 2009.
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Poistná náhrada nie je dodaním služby a nepodlieha dani. Ani v prípade chybného postupu poisťovne. Ani v prípade, že by ich postup bol správny.

    Poistné plnenie pri motorovom vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.