Zavrieť

Porady

Zastupovanie učiteľov vychovávateľmi

Ahojte. Kto viete, poraďte mi. 2 učiteľky boli dlhšiu dobu na PN a zastupovali za nich vychovávateľky. Teraz mi riaditeľ povedal, aby som ich nadčasy (ktoré majú vďaka zastupovani) aj s odvodmi preúčtovala na školu. Môžem niečo také urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, ja som toho názoru, že áno. My to tiež robíme. Keď vychovávateľka zastupuje učiteľku, vykazujeme to zo mzdových prostriedkov základnej školy (prenesené kompetencie), keď učiteľka zastupuje vychovávateľku z originálnych kompetencií.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ahojte, ako to potom robíte s odvodami? Všetko preratávate ručne na každú položku? ZP+SP rozdelíte na drobáky? Aké doklady vystavujete pre účtovníčku?

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ja som povedala, že si to komplikovať nebudem. Jednoducho im tohto roku dám vyšší rozpočet na mzdy a hotovo. Nemám chuť to prerátavať.

    evka788 je offline (nepripojený) evka788

    evka788
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať: vychovávateľka v družine je na 80% prac.úväzku. Riaditeľ školy jej chce nariadiť zastupovanie učiteľov. Je to nejako obmedzené? Môže táto učiteľka-vychovávateľka odmietnuť zastupovanie, keď má kratší prac.úväzok? Kratší prac.úväzok je zo zdrav.dôvodov (čiast.invalid). Riaditeľ chce riešiť nedostatok prac.síl takýmto zastupovaním. Ďakujem.

    Zastupovanie učiteľov vychovávateľmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.