Zavrieť

Porady

fa služieb a DPH

Dobry den,
kto moze poradit, čiste teoreticky: ak s.r.o.-čka vystavila fa za dodanie služieb v 2009 dec. bez DPH a IČDPH, keďže ešte nie je zaregistrovaná ako platiteľ DPH, do Belgicka. Pokiaľ viem dodanie služieb do zahr. bez DPH a IČDPH nie je možné. Je možné FA napriek tomu zrealizovať a IČDPH doplniť do FA v Jan. 2010 , keď ho už bude mať pridelené.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak bude firma platitelom DPH az od januara, nemoze sa tvarit, ze bola platitelom uz v decembri. Ked nie ste platitelom DPH, nemozete vystavit fakturu s DPH, ani nemozete uviest IC DPH (nemate ho pridelene). Preco by neplatitel DPH nemohol vystavit fakturu do zahranicia?

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Kedze sa v tom velmi nevyznam, tak skusim inac sformulovat moju otazku: moze s.r.o.-čka vystavit FA /samozrejme bez DPH/ a nema ani IČDPH pridelene/ za sluzbu luxemburskej firme.
    Pri FA za sluzbu vykonanu luxemburskej firme je potrebne uviest 15 paragraf / oslobodenie od dani?
    Ď.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    janka a Pozri príspevok
    Kedze sa v tom velmi nevyznam, tak skusim inac sformulovat moju otazku: moze s.r.o.-čka vystavit FA /samozrejme bez DPH/ a nema ani IČDPH pridelene/ za sluzbu luxemburskej firme. faktúru môže vystaviť
    Pri FA za sluzbu vykonanu luxemburskej firme je potrebne uviest 15 paragraf / oslobodenie od dani? len platiteľ DPH má povinnosť uvádzať na faktúre informáciu, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná.
    Ď.
    odpoveď v texte

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Takze po zrekapitulovani: s.r.o.-čka, ktorá v decembri nebola platcom DPH a nemala tym padom pridelene ICDPH - mohla vystavit FA /samozrejeme bez DPH a ICDPH/ za dodane sluzby do Luxemburska a nemusi na FA uviest oslobodenie od dani podla §15 alebo §16 - v paragrafoch nie som si ista.
    Ď.
    Naposledy upravil janka a : 19.12.09 at 20:57

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    janka a Pozri príspevok
    Takze po zrekapitulovani: s.r.o.-čka, ktorá v decembri nebola platcom DPH a nemala tym padom pridelene ICDPH - mohla vystavit FA /samozrejeme bez DPH a ICDPH/ za dodane sluzby do Luxemburska a nemusi na FA uviest oslobodenie od dani podla §15 alebo §16 - v paragrafoch nie som si ista.
    Ď.
    Áno, tak. Odvolávku na faktúre ohľadom oslobodenia podľa § 15 neuvádza, lebo sa jej netýka /týka sa len platiteľov DPH/.
    Takže faktúru za služby do iného členského št. môže vystaviť aj neplatiteľ DPH, len tam neuvádza žiadne údaje ohľadom DPH, keďže nie je platiteľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.