Zavrieť

Porady

Dan z vyhry. Kedy sa odvadza dan?

Zdravim poradaci,

chcel by som sa spytat jednu vec. Na buduci rok mi bude prisluchat jedna vyhra v hodnote viac ako 20.000 EUR. Vyhra podlieha dani z prijmov, sadzba 19%. Kedy sa zdanuje? Az pri podani danoveho priznania v marci 2011 alebo sa vyhra zdanuje nejak okamzite? Dakujem, je to velmi dolezite. Ak by bolo treba zdanovat hned, vyhru by som nemohol prijat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    tomas424 Pozri príspevok
    Zdravim poradaci,

    chcel by som sa spytat jednu vec. Na buduci rok mi bude prisluchat jedna vyhra v hodnote viac ako 20.000 EUR. Vyhra podlieha dani z prijmov, sadzba 19%. Kedy sa zdanuje? Az pri podani danoveho priznania v marci 2011 alebo sa vyhra zdanuje nejak okamzite? Dakujem, je to velmi dolezite. Ak by bolo treba zdanovat hned, vyhru by som nemohol prijat
    Zdaňuješ to pri podaní daňového priznania za rok 2010 v termíne do konca marca 2011...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    tomas424 Pozri príspevok
    Zdravim poradaci,

    chcel by som sa spytat jednu vec. Na buduci rok mi bude prisluchat jedna vyhra v hodnote viac ako 20.000 EUR. Vyhra podlieha dani z prijmov, sadzba 19%. Kedy sa zdanuje? Az pri podani danoveho priznania v marci 2011 alebo sa vyhra zdanuje nejak okamzite? Dakujem, je to velmi dolezite. Ak by bolo treba zdanovat hned, vyhru by som nemohol prijat
    uviedol si aj správnu odpoveď - daň v splatná v termíne podania daňového priznania za rok 2010 - t.j. podanie DP a zaplatenia dane 2.1.2010 - 31.3.2011....

    P.S. Pozri si príspevok http://www.porada.sk/1228463-post15.html
    Naposledy upravil Stefan2005 : 20.12.09 at 08:49

    Andi73 je offline (nepripojený) Andi73

    Andi73
    Dobrý deň!Mala by som na Vás jednu otázku.Minulý rok som vyhral v hre Markíza Kabrioleto auto Alfa Romeo Spider.Som súkromný podnikateľ a hovorili,že musím z toho platiť daň z výhry. Auto má cca.25000 eur cenu, keby som predal auto,aj budúci rok by som musel platiť daň ešteraz ?Takže aj tento rok by som musel platiť 19%,aj budúci rok?Prosím Vás dajte nám dobrú radu.Ďakujem.

    Dan z vyhry. Kedy sa odvadza dan?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.