Zavrieť

Porady

prefakturácia elektriny

Môže neplatca DPH vystaviť faktúru s vyčíslenou DPH? Fakturuje nám 50% z nedoplatku za elektrinu. Môžeme si túto DPH odpočítať? Nechce tú faktúru opraviť. Ako to mám teraz nahodiť?
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    psps Pozri príspevok
    Môže neplatca DPH vystaviť faktúru s vyčíslenou DPH? Fakturuje nám 50% z nedoplatku za elektrinu. Môžeme si túto DPH odpočítať? Nechce tú faktúru opraviť. Ako to mám teraz nahodiť?
    Díky
    Neplatiteľ dph nefakturuje s dph, ak áno, túto musí DÚ aj odviesť. Vy si dph nemôžete odpočítať, pretože máte faktúru od neplatcu dph, na faktúre nie je iČO dph..

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ale ak vam fakturuje polovicu z celej sumy nedoplatku (teda vratane dph) ale dph osobitne nie je vycislena, tak je to v poriadku... a on nic neporusuje a vy mate fakturu od neplatcu spravne vyhotovenu a teda si nemate ani preco dph uplatnovat a vobec nad tym uvazovat...

    ine by bolo ak by ta faktura bola vystavena s vycislenim zaklad, dph, spolu... vtedy je to nespravne a vy si tuto dph uplatnit nemozete a on ju musi odviest do statneho rozpoctu... mozete ho upozornit na porusenie zakona s tym, ze ak to neopravi budete informovat prislusny DU...

    ALE opakujem aby nedoslo k nedorozumeniu, ze ak vam prefakturoval polovicu z celej fa za elektriku bez vycislenia dph, tak fa je spravne vyhotovena... napr. fa z elektrarni na jeho meno je 100+19=119 eur.. on vam prefakturoval sumu celkom 59,50 eur a neuviedol sumu dph = spravny postup... AK ale na fa uviedol 50 + 9,5 dph = 59,50 = nespravne

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    andreaS Pozri príspevok
    ale ak vam fakturuje polovicu z celej sumy nedoplatku (teda vratane dph) ale dph osobitne nie je vycislena, tak je to v poriadku... a on nic neporusuje a vy mate fakturu od neplatcu spravne vyhotovenu a teda si nemate ani preco dph uplatnovat a vobec nad tym uvazovat...

    ine by bolo ak by ta faktura bola vystavena s vycislenim zaklad, dph, spolu... vtedy je to nespravne a vy si tuto dph uplatnit nemozete a on ju musi odviest do statneho rozpoctu... mozete ho upozornit na porusenie zakona s tym, ze ak to neopravi budete informovat prislusny DU...

    ALE opakujem aby nedoslo k nedorozumeniu, ze ak vam prefakturoval polovicu z celej fa za elektriku bez vycislenia dph, tak fa je spravne vyhotovena... napr. fa z elektrarni na jeho meno je 100+19=119 eur.. on vam prefakturoval sumu celkom 59,50 eur a neuviedol sumu dph = spravny postup... AK ale na fa uviedol 50 + 9,5 dph = 59,50 = nespravne
    Fakturoval to podľa postupu, ktorý uvádzaš ako nesprávny. Už som s ním volala a upozornila som ho na to, ale nedalo sa s ním nijako dohodnúť. On si myslí, že to má dobre a nechce nič opravovať. Pripadalo mi ako by už sviatkoval. Môžem túto faktúru nahodiť so sumou podľa príkladu 59,50 ako bez DPH a nebudeme si nič uplatňovať?

    prefakturácia elektriny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.