Zavrieť

Porady

Danove priznanie z prenajmu bytu

Dobry den, mohol by mi niekto poradit ako mam postupovat pri vypocte dani z prenajmu za 12 mesiacov to je suma 4.800 Eur .uctovnictvo nevediem takze si chcem uplatnit 40 % vydavky. Som na materskej, ale v zahranici, musim udavat aj prijem zo socialky do mojich prijmov. mozem si uplatnit aj nezdanitelnu polozku na fyz.osobu, v akej vyske ??? a mam aj ziv poistenie vo vyske 12000,-.poradi mi niekto prosim .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    radkaaaa je offline (nepripojený) radkaaaa

    radkaaaa
    Ahojte, nevidim ziadnu odpoved, nemoze mi aspon niekto poradit kde by som sa o tom docitala viac. Hladam v archive ale nic konkretne na rok 2009 som nenasla, v uctovnictve sa moc nevyznam. dakujem.

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    K výpočtu základu dane z prenájmu:
    Zdaniteľný príjem = 4800 EUR - 894,60 EUR = 3905,40 EUR
    Výdaje = 40% z 3905,40 EUR = 1562,16 EUR
    Základ dane = 3905,40 EUR - 1562,16 EUR = 2343,24 EUR

    Pozn. čiastka 894,60 EUR je suma oslobodeného príjmu z prenájmu alebo príležitostných činností (§ 9 ods.1, písm.h) platná pre rok 2009.

    radkaaaa je offline (nepripojený) radkaaaa

    radkaaaa
    Jana_clenka dakujem za odpoved. este by ma zaujimalo ci si mozem odpocitat aj nezdanitelnu ciastku na danovnika ak zijem v zahranici (Irsko) a tu mam prijem iba zo socialky som na materskej a som rezident Irska. dakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    radkaaaa Pozri príspevok
    Jana_clenka dakujem za odpoved. este by ma zaujimalo ci si mozem odpocitat aj nezdanitelnu ciastku na danovnika ak zijem v zahranici (Irsko) a tu mam prijem iba zo socialky som na materskej a som rezident Irska. dakujem
    Áno, máš nárok si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane aj ako daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou(nerezident).

    Danove priznanie z prenajmu bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.