Zavrieť

Porady

Zápočet praxe ???

Kto sa do toho trochu vyzná tak mi prosím poradte , mám za to že mi totiž zamestnávateľ neuznal všetky roky praxe ako mal
Zhrniem - r. 2000 - 2004 - prax na katastri
2005 do 2009 prax na úrade práce

Uznali mi len celých 5 celých rokov na úrade práce ale len 2 roky ( jún 2002-jún 2004 ) na katastri , prečo nie celých 4 roky ???
Vraj preto lebo k zákonu o štátnej službe sme ako kataster pristúpili až v júni 2002 , ale som toho názoru že ak sa predošla moja činnosť nemenila tak mi mali uznať aj prvé 2 roky (2000- 2002 ) štátnozemestnaneckého pomeru nie ?
Vraj oni môžu uznať prax len od účinnosti zákona o štátnej službe a čo tí čo boli pred rokom 2002 v štátnej správe 10 rokov ??tým sa prax vôbec nezapočíta.
Kataster bol v rokoch 2000 - 2002 predsa súčasťou Okresného úradu , odbor katastrálny a to je predsa štátnozamestnanecký pomer nie ?
Tak mali mi uznať roky 2000 - 2002 či ne ???

Marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    V štátnych službách majú presne dané čo sa započítava ako odborná prax, myslím, že s tým nepohneš. Na dôchodok sa ti odpracované roky započítajú, ale tebe ide zrejme o finančné ohodnotenie viazané na odpracované roky
    / menej praxe, menej peňazí/

    renula4 je offline (nepripojený) renula4

    renula4
    krusa Pozri príspevok
    Kto sa do toho trochu vyzná tak mi prosím poradte , mám za to že mi totiž zamestnávateľ neuznal všetky roky praxe ako mal
    Zhrniem - r. 2000 - 2004 - prax na katastri
    2005 do 2009 prax na úrade práce

    Uznali mi len celých 5 celých rokov na úrade práce ale len 2 roky ( jún 2002-jún 2004 ) na katastri , prečo nie celých 4 roky ???
    Vraj preto lebo k zákonu o štátnej službe sme ako kataster pristúpili až v júni 2002 , ale som toho názoru že ak sa predošla moja činnosť nemenila tak mi mali uznať aj prvé 2 roky (2000- 2002 ) štátnozemestnaneckého pomeru nie ?
    Vraj oni môžu uznať prax len od účinnosti zákona o štátnej službe a čo tí čo boli pred rokom 2002 v štátnej správe 10 rokov ??tým sa prax vôbec nezapočíta.
    Kataster bol v rokoch 2000 - 2002 predsa súčasťou Okresného úradu , odbor katastrálny a to je predsa štátnozamestnanecký pomer nie ?
    Tak mali mi uznať roky 2000 - 2002 či ne ???

    Marek
    Do vzniku zákona o štátnej službe 312/2001 boli zamestnanci odmeňovaní podľa zákonníka práce až účinnosťou zákona o štátnej službe začali byť vyplácaní, tj. určované platové náležitosti a medzi tým aj odborná prax započítavaná podľa zákona o štátnej službe. Tak isto aj v zákone, ktorý nahradil 312, tj. 490/2009 presne vo svojich ustanoveniach určuje čo sa započítava do odbornej praxe. Ale roky, ktoré si odpracoval predtým sa ti na dôchodkové zabezpečenie započítavajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.