Zavrieť

Porady

Odpis sk. - 4 kolka

Do a.s. sef kupil v 7/05 HONDU RIMCOM - 4-kolka, spolu s prislušenstvom a navijakom. Podla ZDP som ju zaradila som ju do 2 odp. sk KP 35.41.1 - Motocykle a prívesné vozíky - správne ?

Aké máte skúsenosti s obstaraním, zaradením a odpisovaním majetku, ktorý priamo nesúvisí s podnikatelskou cinnostou?

dakujem vopred za názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podla vyhlásky min. dporavy 116/1997 § 2 je 4-kolka v kategórii L (motorové vozidlo s 2 kolesami, alebo 3 alebo 4 kolesami), na rozdiel od kategórie M (motorové vozidlo najmenej so 4 kolesami urcené na prepravu osôb). Podla max. rýchlosti este môze byt v kategórii L2 (do 50 km/h) alebo L5 (nad 50 km/h).

    Este blizsia specifikácia 4-kolky a detailnejsie clenenie je v §3 vyhlásky. Podla toho mi jasne vychádza, ze patrí do kategórie motocyklov, takze s Tvojim názorom súhlasím.

    Pre zaujímavost: podla zákona 87/1994 o cestnej dani § 3 ods. 2 motocykel, trojkolka ani stvorkolka nepodliehajú cestnej dani, takze séf este aj usetrí.

    Ked som cítal clánok, napadlo mi, v akej oblasti asi firma podniká, ked pouzíva 4-kolku. Tipoval som tak cestovný ruch alebo lesníctvo. Ale potom som videl tú podotázku a bolo mi vsetko jasné. Dnes si súkromní podnikatelia "na firmu" kúpia hádam aj vetroň. Neviem, neviem, ako by zdôvodnil kúpu 4-kolky pre potrebu firmy.

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    Akú má podnikateľskú činnosť? Ak priamo nesúvisí tak ako to máš premyslené s odôvodnením pre daňovákov.
    Poraď aj nám.

    A CHobot má pravdu. Tiež by som to nedala medzi motorky

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    dakujem CHOBOT za vycerpavajucu odpoved (
    sme spolocnost, ktorej prevaznym predmetom podnikania je faktoring a forfaiting ...

    a je to s tou obhajobou? Napada ma iba ,,jedna vec ", kedže sme zaslali ponuku na kupu majetku (LESY) v konkurze (mam k dispozicii kopiu listu), kedze sza jedna o niekolko hektárov lesa a pre MV je tam nezjazdny teren a kupa terenneho vozidla by bola nakladnejsia ako kupa 4-kolky ... asi takto by som to pred danovakmi stylizovala ))) Podotykam vsak, ze nakoniec k samotnej kupe lesa nedoslo!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.