Zavrieť

Porady

dodanie tovaru

Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.
Slovenská spoločnosť s.r.o. chce kúpiť tovar (stroj) z Maďarska od maďarskej spoločnosti (registrovaná ako platiteľ DPH v Maďarsku), tovar samozdaní. Ďalej chce tento tovar predať spoločnosti na Ukrajinu ( nie je v EU ). Tovar pôjde rovno z Maďarska na Ukrajinu, je to bližšie ako cez Slovensko a colné vyhlásenie bude z Maďarska na Ukrajinu. Môže byť tento postup aj v tom prípade, keď naša slovenská spoločnosť bude fakturovať ukrajinskej spoločnosti dodanie tovaru oslobodené od DPH ako do tretích krajín? Bude dostačujúce colné vyhlásenie z Maďarska na Ukrajinu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite nie,
    §13
    a) ak je dodanie tovaru spojené s odoslaním alebo prepravou tovaru, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru osobe, ktorej má byť tovar dodaný, začína uskutočňovať, s výnimkou podľa písmena b), odseku 2 a § 14,
    resp. §17
    § 17
    Miesto nadobudnutia tovaru
    z iného členského štátu
    Na začiatok


    (1) Miestom nadobudnutia tovaru z iného členského štátu je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy k nadobúdateľovi.
    skús využiť.................. (2) Ak nadobúdateľ tovaru objedná tovar pod identifikačným číslom pre daň, ktoré mu pridelil členský štát iný, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, za miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu sa považuje členský štát, ktorý nadobúdateľovi pridelil identifikačné číslo pre daň, ak nadobúdateľ nepreukáže, že toto nadobudnutie bolo predmetom dane v členskom štáte, v ktorom sa skončilo odoslanie alebo preprava tovaru. Odsek 1 týmto nie je dotknutý.
    lenže je v tom Ukrajina.
    Podľa mňa sa treba registrovať bud v MR alebo na Ukrajine..... hm

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    ichromekova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.
    Slovenská spoločnosť s.r.o. chce kúpiť tovar (stroj) z Maďarska od maďarskej spoločnosti (registrovaná ako platiteľ DPH v Maďarsku), tovar samozdaní. Ďalej chce tento tovar predať spoločnosti na Ukrajinu ( nie je v EU ). Tovar pôjde rovno z Maďarska na Ukrajinu, je to bližšie ako cez Slovensko a colné vyhlásenie bude z Maďarska na Ukrajinu. Môže byť tento postup aj v tom prípade, keď naša slovenská spoločnosť bude fakturovať ukrajinskej spoločnosti dodanie tovaru oslobodené od DPH ako do tretích krajín? Bude dostačujúce colné vyhlásenie z Maďarska na Ukrajinu?
    nasla som takyto priklad, treba si to urobit z opacnej strany, teda dosadit tam " svoje udaje"

    spoločnost Alfa registrovana pre ICDPH v SR preda tovar ceskej firme IC DPH v CR
    Ceská obchodná spolocnost da pokyn Alfe, aby tovar dodala zo SR priamo do Ruska -tretia krajina
    Alfa ma pisomne colne vyhlasenie o prepusteni tovaru do rezimu vyvoz
    Alfa do DP DPH uvedie vyvoz tovaru, nie dodanie do ineho clenskeho statu
    Tovar vyvezie SR firma s oslobodenim od dane. Alfa vyhotovi fakturu pre CR firmu bez DPH. CR firma nema intrakomunitarne nadobudnutie, pretoze preprava neskoncila v CR

    ak by som tam dosadila " nase udaje" tak :
    SR firma chce kupit stroj v HU, da prikaz HU firme na vyvoz na Ukrajinu
    HU firma zabezpeci vyvoz na ukrajinu, ma papiere z colnice, vystavi fakturu bez DPH pre SR spolocnost, HU firma ma v DP vyvoz tovaru a SR firma nema intrakomunitarne dodanie - doprava neskoncila v SR

    Takze asi treba poziadat madarov, aby zabezpecili vyvoz na Ukrajinu a colne papiere, ktore dokladuju , ze tovar opustil uzemie EU

    dufam, ze to je dobre
    inak par. 47

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Dobrý den, ja sa chcem spytat budeme dodavat tovar do Činy, tento tovar bude nadobudnuty z Ciech,ale na Slovensko nedorazi, hned pojde tovar z Ciech do Činy....ako postupovat,co sa tyka faktur? My budeme mat fakturu z Ciech bez DPH? A vývoz do Ciny? Prosim poradte mi, vopred dakujem....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    chudaska Pozri príspevok
    Dobrý den, ja sa chcem spytat budeme dodavat tovar do Činy, tento tovar bude nadobudnuty z Ciech,ale na Slovensko nedorazi, hned pojde tovar z Ciech do Činy....ako postupovat,co sa tyka faktur? My budeme mat fakturu z Ciech bez DPH?
    ÁNO. Uplatníte daň výstup aj vstup v daňovom priznani DPH.
    A vývoz do Ciny?
    ... veď je to správne pomenované: vývoz - a vývoz tovaru je oslobodený, teda faktúra ide bez DPH.
    Prosim poradte mi, vopred dakujem....
    vývoz tovaru

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    Dobrý deň, začala som mať pochybnosť, či som všetko urobila správne. Klient zo SR si objednal v našej firme materiál a dopravu do krajiny mimo EU. Materiál sme zabezpečili vo firme v SR - faktúru nám zaslali s DPH. DPH z nej som si uplatnila. Dopravu nám zabezpečila firma zo SR - faktúru zaslali bez DPH s dokladom o vývoze. Tú som neuviedla v DP pre DPH. Klientovi som vystavila fa bez DPH. Tú som uviedla v DP na riadku 15 a 17.
    Mám to správne, prosím???
    Budem mať povinnosť zaslať súhrnný výkaz, keďže išlo o vývoz materiálu????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.