Zavrieť

Porady

Kolektívna zmluva a dovolenka

Zaujímalo by ma, ako je to s dĺžkou dovolenky u učiteľov. Vo vyššej kolektívnej zmluve sa píše, že dĺžka dovolenky je 9 týždňov. Platí to pre všetkých učiteľov, alebo len pre tých, ktorí sú v odboroch?
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
. Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je osem týždňov v kalendárnom roku.
Podľa § 49 ods. 1 písm. b) zákona č. 313/2001 Z. z. o verejnej službe je možno upraviť predĺženie výmery dovolenky nad ustanovený rozsah v kolektívnej dohode.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Ďakujem, myslela som si to. No "šéfka odborov" na našej škole tvrdí, že kolektívna zmluva platí len pre odborárov a teda tie kolektívy(resp. riaditelia), na ktorých odbory nemajú, postupujú protizákonne, ak dajú učiteľom 9 týždňov dovolenky (má to vraj potvrdené "zhora" zo školení odb.zväzu....)
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný večer. 9 týždňov dovolenky patrí pre všetkých učiteľov,ktorí pracujú v škole, v ktorej sú odbory a v kolektívnej dohode majú predĺženú dovolenku o 5 dní/ nielen pre tých zo školy , ktorí sú v odboroch/.
0 0
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Ide totiž o to, že od 1.1.2010 chcem vystúpiť z odborov a kolegyňa tvrdí, že prídem o týždeň dovolenky....
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Neprídeš o týždeň dovolenky. Aj keď z odborov vystúpiš, zostane Ti 9 týždňov tak isto ako tým, ktorí sú vo vašej škole odboroch.
0 0
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Hm, som z toho popletená, pretože poznám školy, kde odbory nemajú a majú tých 9 týždňov dovolenky...
0 0
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Ďakujem za odpoveď Zdenka. Pociťujem nátlak zo strany "odborárov"....Dá sa povedať, že do odborov som šla a ostávam tam len kvôli tej dovolenke, ináč z tohto členstva nemám žiadne výhody...na zvýhodnené rekreácie nechodím, ani nič iné som za tie roky členstva nevyužila...iba platím členské stále...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Učiteľka ZŠ Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď Zdenka. Pociťujem nátlak zo strany "odborárov"....Dá sa povedať, že do odborov som šla a ostávam tam len kvôli tej dovolenke, ináč z tohto členstva nemám žiadne výhody...na zvýhodnené rekreácie nechodím, ani nič iné som za tie roky členstva nevyužila...iba platím členské stále...
Výmera dovolenky v rozsahu 9 týždňov a 37,5 hodinový pracovný týždeň platí pre všetkých zamestnancov rovnako teda aj pre tých, ktorý nie sú v odboroch, lepšie povedané aj pre tie školy pri ktorých nie sú zriadené odborové zväzy len rady zamestnancov. V skratke kolektívna zmluva vyššieho stupňa platí pre všetkých rovnako.
0 0
Anndry Anndry

Anndry je offline (nepripojený) Anndry

Ja by som s tým vystúpením z odborov neponáhľala,počula som i o tom,že odborári riešia,aby všetky výhody platili len pre odborárov.Neviem kedy to príde do platnosti,ale na školení odborárov o tom rozprávali.Bez vetra sa asi lístok nepohne...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Anndry Pozri príspevok
Ja by som s tým vystúpením z odborov neponáhľala,počula som i o tom,že odborári riešia,aby všetky výhody platili len pre odborárov.Neviem kedy to príde do platnosti,ale na školení odborárov o tom rozprávali.Bez vetra sa asi lístok nepohne...
To snáď nie ...., JPP správa ?
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

Sabadka Pozri príspevok
Výmera dovolenky v rozsahu 9 týždňov a 37,5 hodinový pracovný týždeň platí pre všetkých zamestnancov rovnako teda aj pre tých, ktorý nie sú v odboroch, lepšie povedané aj pre tie školy pri ktorých nie sú zriadené odborové zväzy len rady zamestnancov. V skratke kolektívna zmluva vyššieho stupňa platí pre všetkých rovnako.
My máme tiež 37,5 hod. a 9 týždňov dovolenky a neviem o nijakej kolektívnej zmluve. Platí pre všetkých rovnako-nemôžete sem dať link na ňu? D
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

zeppka Pozri príspevok
My máme tiež 37,5 hod. a 9 týždňov dovolenky a neviem o nijakej kolektívnej zmluve. Platí pre všetkých rovnako-nemôžete sem dať link na ňu? D
Kolektíve zmluvy vyššieho stupňa sú napr. aj tu:
http://www.ozpsav.sk/src_03.php
0 0
Trubíniová Trubíniová

Trubíniová je offline (nepripojený) Trubíniová

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci sa kolektivna zmluva vyssieho stupna tyka aj THP pracovnikov (ekonomky, upratovacky), lebo v kol.zmluve sa uvadzaju iba pedagogicki pracovnici.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Trubíniová Pozri príspevok
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci sa kolektivna zmluva vyssieho stupna tyka aj THP pracovnikov (ekonomky, upratovacky), lebo v kol.zmluve sa uvadzaju iba pedagogicki pracovnici.
ak sa uvádzajú len pedagogický zamestnanci, tak sa to týka len pedagogických zamestnancov.

aj ja pracujem vo verejnom záujme a riadime sa tiež vyššou KZ, ale rezortu, kde spadáme my. U nás sa to nedelí na takých a onakých zamestnancov, ale v našej vyššej KZ máme nárok na dovolenku podľa odprac. rokov buď 25, alebo 30 dní/ rok.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Učiteľka ZŠ Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď Zdenka. Pociťujem nátlak zo strany "odborárov"....Dá sa povedať, že do odborov som šla a ostávam tam len kvôli tej dovolenke, ináč z tohto členstva nemám žiadne výhody...na zvýhodnené rekreácie nechodím, ani nič iné som za tie roky členstva nevyužila...iba platím členské stále...
K tomuto len jedno, ak všetci povystupujú z odborov, tak odbory nebudú mať finančné prostriedky na svoju činnosť a ak nebudú mať prostriedky na svoju činnosť, tak pre zamestnancov nevybojujú výhody nad rámec zákona. Týmto ťa nechcem tlačiť, aby si v odboroch zostala, ale ide mi len o to, aby si ľudia tieto veci uvedomili. A všetci vieme, že to nie je len od dovolenke, mám na mysli tie výhody nad rámec zákona.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Trubíniová Pozri príspevok
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci sa kolektivna zmluva vyssieho stupna tyka aj THP pracovnikov (ekonomky, upratovacky), lebo v kol.zmluve sa uvadzaju iba pedagogicki pracovnici.
Ano, ale len čo sa týka 37,5 hodinového pracovného týždňa a samozrejme dovolenka je +5 dní takže miesto 25 dní 30dní alebo miesto 20dní ,25 dní.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Kolektívnu zmluvu uzatvárajú odbory a zamestnávateľ. My sme dali návrh KZ pripomienkovať všetkým zamestnancom a podpísaná bola po ich návrhoch a pripomienkach. Podpísaním KZ je táto platná pre všetkých zamestnancov. Pri jej tvorbe sme vychádzali z vyššej KZ platnej pre verejnú správu.
KZ upravuje pracovnoprávne vzťahy, mzdové podmienky, sociálnu oblasť a sociálny fond, pracovné podmienky a bezpečnosť a ochranu zamestnancov pri práci - týka sa všetkých zamestnancov.
KZ sa vzťahuje na riaditeľa organizácie a všetkých zamestnancov organizácie.
0 0
Trubíniová Trubíniová

Trubíniová je offline (nepripojený) Trubíniová

mzdarka renca Pozri príspevok
ak sa uvádzajú len pedagogický zamestnanci, tak sa to týka len pedagogických zamestnancov.

aj ja pracujem vo verejnom záujme a riadime sa tiež vyššou KZ, ale rezortu, kde spadáme my. U nás sa to nedelí na takých a onakých zamestnancov, ale v našej vyššej KZ máme nárok na dovolenku podľa odprac. rokov buď 25, alebo 30 dní/ rok.
dokladnejsie som sa pozrela do kol.zmluvy vyssieho stupna, je tam uvedene, ze sa tyka aj ostatnych, nielen pedagogickych, pracovnikov...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Trubíniová Pozri príspevok
dokladnejsie som sa pozrela do kol.zmluvy vyssieho stupna, je tam uvedene, ze sa tyka aj ostatnych, nielen pedagogickych, pracovnikov...
Týka sa všetkých zamestnancov, výnimku tvoria pedagogickí zamestnanci čo sa týka dovolenky - jej rozsah je 9 týždňov. Ostatní zamestnanci verejnej správy majú nárok na dovolenku v rozsahu 6 alebo 5 týždňov.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Aj u nás sa vedúca odborov vyhrážela, že kto nevstúpi do odborov, tak mu skráti dovolenku. Niektoré jej naleteli a vstúpili do odborov. :-)Ale myslím, že včera v správach bolo, že sa schvaľuje zákon, že kolektívna zmluva bude platiť celoplošne v rezorte aj tam, kde nemajú odbory.Spomínala to ministerka sociálnych vecí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať