Zavrieť

Porady

absolvenská prax

Ahojte, vie niekto poradiť koľko môže zarobiť, alebo ci môže mať
dohodu o o pracovnej činnosti obsolvent, ktorý vykonáva abs.prax a je evidovaný na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Brouk Pozri príspevok
    Ahojte, vie niekto poradiť koľko môže zarobiť, alebo ci môže mať
    dohodu o o pracovnej činnosti obsolvent, ktorý vykonáva abs.prax a je evidovaný na úrade práce?
    podmienky poskytovania príspevku na abs.prax nájdeš tu :

    http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-61934602

    Myslím, že absolvent evidovaný na úrade práce môže okrem abs.praxe vykonávať aj činnosť na dohodu. Príjem z dohody nesmie presiahnuť 65 % platného živ. minima, zvýšeného o preddavky na daň a povinné odvody do zdr. a sociálnej poisťovne. Podrobnosti ti poskytnú na ÚP.

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Aj my máme kočku na absolventskej praxi. Pri podpise zmluvy na UPSVaR som sa pýtala, či jej môžeme dať nejakú odmenu, keď budeme spokojní s jej prácou. Pani na úrade povedala že áno, na dohodu ju prihlásime a príjem nesmie prekročiť násobok ŽM, tak ako je to u nezamestnaných doteraz. Pokiaľ príjem na dohodu neprekročí túto hranicu, tak to nemá žiaden vplyv na vyplatenie príspevku za výkon absolventskej praxe. Ešte som zabudla, musí na UPSVAR nahlásiť, že sme s ňou uzatvorili dohodu a mesačne potom musí predkladať výšku príjmu, ale to predkladá tam, kde sa chodí hlásiť, nie tam, kde sa eviduje abs.prax.
    Naposledy upravil inuš : 02.01.10 at 13:56 Dôvod: Doplnenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    inuš Pozri príspevok
    Aj my máme kočku na absolventskej praxi. Pri podpise zmluvy na UPSVaR som sa pýtala, či jej môžeme dať nejakú odmenu, keď budeme spokojní s jej prácou. Pani na úrade povedala že áno, na dohodu ju prihlásime a príjem nesmie prekročiť násobok ŽM, tak ako je to u nezamestnaných doteraz. Pokiaľ príjem na dohodu neprekročí túto hranicu, tak to nemá žiaden vplyv na vyplatenie príspevku za výkon absolventskej praxe. Ešte som zabudla, musí na UPSVAR nahlásiť, že sme s ňou uzatvorili dohodu a mesačne potom musí predkladať výšku príjmu, ale to predkladá tam, kde sa chodí hlásiť, nie tam, kde sa eviduje abs.prax.
    Súhlasím, počas abs.praxe potom musí byť prihlásená v SP ako klasický dohodár. A predkladať na UP aj potvrdenie o príjme z dohody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.