Zavrieť

Porady

100% záloha-zahr.faktúra

Potrebovala by som poradiť.Zo zahraničia-Čechy mi prišla zál.fa za službu v mesiaci 8/2005.Fa sme zaplatili.Do dnešného dňa mi neprišiel ani oprav.tovar ani iná faktúra-teda riadna s odpočtom zálohy.Čo spravím s DPH.Mám čakať na riadnu faktúru a DPH si uplatním až keď príde, alebo ako?

2.otázka.Záloh.fa za tovar bola zaplatená v 8/05.V 8/05 prišiel tovar aj riadna fa s odpočtom zálohy.Akým kurzom prepočítam DPH, kurzom zaplatenia fa alebo vystav.fa?Akým kurzom prepočítam úhradu, kurzom zaplatenia fa alebo kurzom odpočtu zálohy na fa?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    zuzana
    Potrebovala by som poradiť.Zo zahraničia-Čechy mi prišla zál.fa za službu v mesiaci 8/2005.Fa sme zaplatili.Do dnešného dňa mi neprišiel ani oprav.tovar ani iná faktúra-teda riadna s odpočtom zálohy.Čo spravím s DPH.Mám čakať na riadnu faktúru a DPH si uplatním až keď príde, alebo ako?

    2.otázka.Záloh.fa za tovar bola zaplatená v 8/05.V 8/05 prišiel tovar aj riadna fa s odpočtom zálohy.Akým kurzom prepočítam DPH, kurzom zaplatenia fa alebo vystav.fa?Akým kurzom prepočítam úhradu, kurzom zaplatenia fa alebo kurzom odpočtu zálohy na fa?Ďakujem.
    k prvej otázke - vypýtaj si s člen.štátu daňový doklad k zál.faktúre a nárokovať na odpočet DPH si budeš až vtedy ked ti ju pošlú, pokiaľ si ju môžeš nárokovať, pretože si napísala, že ide o službu a nerozpísala o akú službu presne ide.

    k druhej otázke - DPH na faktúre prepočítaš kurzom NBS dátumom vystav. Úhradu prepočítaš kurzom NBS dňom úhrady .

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    k 1.otázke fa mi prišla 13.92005, dátum zdan.pl.13.9.2005 a bola tam odúčt.zál., ktorú som platila 28.8.2005.Ako to teraz dám do DPH?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Neviem o aku sluzbu ide, mam vsak pocit, ze ide o opravu nejakeho vasho tovaru v Cechach...... moj nazor:

    1/ Miesto dodania sluzby je podla §16,7 Slovensko, aj ked oprava bola vykonana v CR.

    2/ § 19,od.4 hovori : "Ak je platba prijata pred dodanim tovaru alebo sluzby, vznika danova povinnost z prijatej platby dnom prijatia platby".. Z uvedeneho vyplyva, ze danova povinnost vznikla uz v auguste 2005, nakolko ste uz zaplatili zalohu.....

    3/ Kedze danova povinnost vznikla v auguste, polozme si otazku, komu ta danova povinnost vznikla....? podla § 16,7 jednoznacne Tebe... Z uvedeneho vyplyva, ze podla mojho nazoru Ti vznika danova povinnost uz v auguste 08/2005 a zaroven si ju mozes aj v auguste odpocitat, nakolko plati podla §51,1,b si tuto dan mozes odpocitat, ak ju mas uvedenu v zaznamoch podla §70...nepotrebujes k tomu fakturu...

    4/ Dan vypocitas kurzom NBS ku dnu prijatia platby ceskym subjektom (treba to zistit mailom)....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    martinez
    Neviem o aku sluzbu ide, mam vsak pocit, ze ide o opravu nejakeho vasho tovaru v Cechach...... moj nazor:

    1/ Miesto dodania sluzby je podla §16,7 Slovensko, aj ked oprava bola vykonana v CR.

    2/ § 19,od.4 hovori : "Ak je platba prijata pred dodanim tovaru alebo sluzby, vznika danova povinnost z prijatej platby dnom prijatia platby".. Z uvedeneho vyplyva, ze danova povinnost vznikla uz v auguste 2005, nakolko ste uz zaplatili zalohu.....

    3/ Kedze danova povinnost vznikla v auguste, polozme si otazku, komu ta danova povinnost vznikla....? podla § 16,7 jednoznacne Tebe... Z uvedeneho vyplyva, ze podla mojho nazoru Ti vznika danova povinnost uz v auguste 08/2005 a zaroven si ju mozes aj v auguste odpocitat, nakolko plati podla §51,1,b si tuto dan mozes odpocitat, ak ju mas uvedenu v zaznamoch podla §70...nepotrebujes k tomu fakturu...

    4/ Dan vypocitas kurzom NBS ku dnu prijatia platby ceskym subjektom (treba to zistit mailom)....
    Podotýkam , že v bode 2 spomínaš prijatú platbu, ale ona ju poskytla do ČR, pokiaľ by bola prijatá súhlasím s tebou, že vzniká daňová povinnosť. Ja si DPH odpočítavam a nasled. pripočítav. až pri daňovom doklade.

    100% záloha-zahr.faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.