Zavrieť

Porady

Zdanenie

Poprosila by som poradiť. Plánujem predať medený drôt vo väčšom množstve. Z firmy, ktorá takéto kovy vykupuje, obdržím doklad cca na sumu 8300€. Je potrebné uvedený príjem zdaniť? Ako, akým percentom? Mám iba hlavný pracovný pomer a žiadny iný príjem. Je to výhodnejšie predať povedzme na meno dôchodcu, ktorý má iba dôchodok?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Skôr ide o to či vieš preukázať pôvod takého množstva medi, veď to je okolo dvoch ton medeného drôtu. Vo všeobecnosti ale na tento predaj platí oslobodenie podľa §9.1.d.

    § 9
    Príjmy oslobodené od dane

    (1) Od dane je oslobodený príjem

    d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,

    tangel je offline (nepripojený) tangel

    tangel
    Prepáč, som sa pomýlila, nie je to medený drôt ale drôt z platiny, nie je toho veľa. Čiže uvedený predaj nemusím uviesť ani do daňového priznania?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie je dolezity material, ale ci bol drot predmetom podnikania, resp. zaradeny v obchodnom majetku.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak si ho ty nepouzival na podnikanie, plati pre teba prispevok 1 - § 9 ods. 1 - prijem je oslobodeny, do danoveho priznania sa neuvadza, dan sa neplati.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.