Zavrieť

Porady

obrat pre zmenu obdobia dph

mám štvrťročného platcu dph. za minr.rok prerkročil zákonom stanovený obrat pre mesačného platcu, obrat dosiahol na základe prác vykonaných v zahraničí pre nemeckého odberateľa, platcu dph. idú tieto tržby do celkového obratu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Otazka je, ake prace vykonaval. Ak ide o sluzby ktore maju miesto dodania v nemecku potom sa do obratu nezapocitavaju...

    tuscany je offline (nepripojený) tuscany

    tuscany
    Dobrý den,

    1. mali sme obrat 317 tisic eur bez DPH v tuzemsku, sme mesační platcovia, v §77 zák o DPH je stanovené, že ak je suma obratu nižšia ako 331.939,19 eur, je zdaňovacím obdobím kal. štvrťrok, a ja neviem ci je to bez DPH alebo vrátane DPH. Chceme zostat mesacnými platcami (bud rok budeme mat urcite vyssi obrat).

    2. mam poslat na Dú oznámenie o...., vlastne oznámenie o čom, keby ste mi tu tukli tu formulku, neviem sa tak vyjadrovat, budem velmi vdacná.

    dakujem

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    tuscany Pozri príspevok
    Dobrý den,

    1. mali sme obrat 317 tisic eur bez DPH v tuzemsku, sme mesační platcovia, v §77 zák o DPH je stanovené, že ak je suma obratu nižšia ako 331.939,19 eur, je zdaňovacím obdobím kal. štvrťrok, a ja neviem ci je to bez DPH alebo vrátane DPH. Chceme zostat mesacnými platcami (bud rok budeme mat urcite vyssi obrat).

    2. mam poslat na Dú oznámenie o...., vlastne oznámenie o čom, keby ste mi tu tukli tu formulku, neviem sa tak vyjadrovat, budem velmi vdacná.

    dakujem
    K bodu 1, - Obrat sa rozumie bez DPH.
    Naposledy upravil cloe : 30.01.10 at 22:15

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ja som to pochopila skôr tak, že si chcú ponechať mesačné odbobie k DPH. Niekedy je to výhodnejšie napr. kvôli skoršiemu vráteniu NO . Nemala som taký prípad, ale myslím že stačí nejako jednoducho napísať, že teda dosiahli sme takýto obrat, ale naďalej by žiadame- mať mesačné obdobie a nemal by s tým byť problém. Ale vždy je najlepšie sa dohodnúť príp. informovať u svojho správcu dane a ten bude určite nápomocný.

    tuscany je offline (nepripojený) tuscany

    tuscany
    Teda bez DPH, to znamená že ak sme boli doteraz mesacnými, stavame sa automaticky kvartalnymi platcami, nie? Lenze ak chceme zostat mesacnymi, tak to asi musim to oznamit DU podľa §77 ods.4???

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Džudi Pozri príspevok
    Ja som to pochopila skôr tak, že si chcú ponechať mesačné odbobie k DPH. Niekedy je to výhodnejšie napr. kvôli skoršiemu vráteniu NO . Nemala som taký prípad, ale myslím že stačí nejako jednoducho napísať, že teda dosiahli sme takýto obrat, ale naďalej by žiadame- mať mesačné obdobie a nemal by s tým byť problém. Ale vždy je najlepšie sa dohodnúť príp. informovať u svojho správcu dane a ten bude určite nápomocný.
    Áno, zle som čítala, to bude asi tou pokročilou dobou.

    obrat pre zmenu obdobia dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.