Zavrieť

Porady

PN-ka

Čau poraďáci
Potreboval by som vedieť čo sa dá robiť s človekom, ktorý je na PN už vyše mesiaca. Potreboval by som vedieť či je možnosť ukončiť pracovný pomer zo zamestnancom ktorý je na PN. Problém je v tom, že daná osoba je na PN od 1.12.2009 do 11.1.2010. Podal výpoveď k 28.2.2010 ale podľa jeho vyjadrenia si PN predĺži až do 28.2.2010.
1.3.2010 by mal nastúpiť a pokiaľ sa nemýlim a mám správne info. dvojmesačná výpovedná lehota mu začne bežať až od 1.3.2010 do 1.5.2010. Čiže od 1.12.2009 až do mája je pracovná pozícia neobsadená a ja potrebujem vedieť či sa dá ukončiť pracovný pomer s človekom ktorý takto zjavne využíva SP a zneužíva zemestnávatela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Lipovský Lukáš Pozri príspevok
    Čau poraďáci
    Potreboval by som vedieť čo sa dá robiť s človekom, ktorý je na PN už vyše mesiaca. Potreboval by som vedieť či je možnosť ukončiť pracovný pomer zo zamestnancom ktorý je na PN. Problém je v tom, že daná osoba je na PN od 1.12.2009 do 11.1.2010. Podal výpoveď k 28.2.2010 ale podľa jeho vyjadrenia si PN predĺži až do 28.2.2010.
    1.3.2010 by mal nastúpiť a pokiaľ sa nemýlim a mám správne info. dvojmesačná výpovedná lehota mu začne bežať až od 1.3.2010 do 1.5.2010. Čiže od 1.12.2009 až do mája je pracovná pozícia neobsadená a ja potrebujem vedieť či sa dá ukončiť pracovný pomer s človekom ktorý takto zjavne využíva SP a zneužíva zemestnávatela.
    Nepíšeš od kedy je u vás zamestnaný. Ak by bol ešte v SD, alebo na dobu určitú, mohli by ste skončiť PP aj počas PN.
    Podstatný je dátum podania výpovede. Možno chce dohodou, čo vy môžte a nemusíte súhlasiť.
    Ináč, ak podal výpoveď v januári, výpovedná lehota mu plynie od 1.2.-31.3.2010.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lipovský Lukáš Pozri príspevok
    Čau poraďáci
    Potreboval by som vedieť čo sa dá robiť s človekom, ktorý je na PN už vyše mesiaca. Potreboval by som vedieť či je možnosť ukončiť pracovný pomer zo zamestnancom ktorý je na PN. Problém je v tom, že daná osoba je na PN od 1.12.2009 do 11.1.2010. Podal výpoveď k 28.2.2010 ale podľa jeho vyjadrenia si PN predĺži až do 28.2.2010.
    1.3.2010 by mal nastúpiť a pokiaľ sa nemýlim a mám správne info. dvojmesačná výpovedná lehota mu začne bežať až od 1.3.2010 do 1.5.2010. Čiže od 1.12.2009 až do mája je pracovná pozícia neobsadená a ja potrebujem vedieť či sa dá ukončiť pracovný pomer s človekom ktorý takto zjavne využíva SP a zneužíva zemestnávatela.
    Uveď prosím dátum doručenia výpovede (zo strany zamestnanca alebo zamestnávatela ?) Kde by mal 1.3.2010 nastúpiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.