Zavrieť

Porady

Co so zaplatenou danou, ak podam potom opravne DP bez povinosti zaplatit dan?

Ak podam danove priznanie a zaplatim dan a neskor zistim skutocnosti ze ze musim podat opravne danove priznanie a vyjde mi nizsia dan alebo ziadna, ako sa to potom riesi? V danovom prizani uvadzam preplatok? Alebo ako? Vratia mi ten rozdiel v sume? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JaRoY Pozri príspevok
    Ak podam danove priznanie a zaplatim dan a neskor zistim skutocnosti ze ze musim podat opravne danove priznanie a vyjde mi nizsia dan alebo ziadna, ako sa to potom riesi? V danovom prizani uvadzam preplatok? Alebo ako? Vratia mi ten rozdiel v sume? Dakujem.
    opravné alebo dodatočné DP ? Za ktorý rok ?

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Opravné DP je podávané do 31.03. ak dáš DP napr. 12.2. a zistíš chybu do 31.03. dávaš opravné, ak zistíš chybu neskôr, po 31.03 dávaš dodatočné priznanie. Preplatok ti vrátia na vyžiadanie.

    JaRoY je offline (nepripojený) JaRoY

    JaRoY
    Robim opravne DP.. V starom DP mi vysla zaplatit dan 1000€. Tu dan som uz zaplatil. v opravnom mi vysla dan 0€ . V ktorom riadku DP mam napisat tu sumu, ktoru som zaplatil? Ktoru chcem aby mi vratili? Dakujem.

    JaRoY je offline (nepripojený) JaRoY

    JaRoY
    JaRoY Pozri príspevok
    Robim opravne DP.. V starom DP mi vysla zaplatit dan 1000€. Tu dan som uz zaplatil. v opravnom mi vysla dan 0€ . V ktorom riadku DP mam napisat tu sumu, ktoru som zaplatil? Ktoru chcem aby mi vratili? Dakujem.
    Alebo co mam spravit aby mi tu dan vratili?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    JaRoY Pozri príspevok
    Je to B danove priznanie.
    V poučení na vyplnenie DP je napísané, že zistený rozdiel pri dodatočnom DP sa uvedie v oddiele č.XI. - Rozdiely z dodatočného daňového priznania. O opravnom DP sa tam nehovorí nič, asi nepredpokladali, že je niekto taký šikovný a stihne v riadnom termíne podať DP, zaplatiť daň a ešte dať aj opravné

    JaRoY je offline (nepripojený) JaRoY

    JaRoY
    No ved preto neviem co mam spravit.. lebo tam do dodatocneho to nemozem napisat ,, ani program ma tam nepusti, . Takze co teraz mam spravit?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    JaRoY Pozri príspevok
    No ved preto neviem co mam spravit.. lebo tam do dodatocneho to nemozem napisat ,, ani program ma tam nepusti, . Takze co teraz mam spravit?
    Skúsiť sa opýtať na DÚ, možno Ti aj budú vedieť poradiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.