Zavrieť

Porady

Nárok na materskú

Dobry den, chcela by som sa informovat, ci v pripade ak som k 1.8.2009 uzavrela PZ so zamestnavatelom na plat 1100 Eur, avsak z rodinnych dovodov som zatial do prace nenastupila budem mat narok na matersku dovolenku. Planovany termin porodu je 6.7.2010. Zmluva mi zrusena nebola, pravdepobne na 1 alebo 2 mesiace este nastupim.

+ doplnujuca otazka, kde mozem zistit vysku pokuty, kt. zamestnavatel plati za nezahlasenie zemestnanca pri nastupe do prace?aka je max vyska?

vopred velmi pekne dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    MATE PRILOžENE VIDEOSKOLENIE MYSLIM SI žE TO BUDE STAčIT A VôBEC NECHáPEM PREčO MATE PODPíSANU ZMLUVU A NEPRACUJETE, NEMATE PRIJEM NIE SU ZA VAS ODVADZANE ODVODY, NIE STE ANI PRIHLASENA NA SOCIALNEJ POISTOVNI ATD

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa z dôvodu nenastúpenia do práce nevznikol prac.pomer, aj keď prac. zmluva bola podpísaná. Viď

    § 46
    Vznik pracovného pomeru


    Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.

    Nedošlo k nástupu, tak podľa mňa nevznikol ani prac.pomer.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    UBIKA25 Pozri príspevok
    MATE PRILOžENE VIDEOSKOLENIE MYSLIM SI žE TO BUDE STAčIT A VôBEC NECHáPEM PREčO MATE PODPíSANU ZMLUVU A NEPRACUJETE, NEMATE PRIJEM NIE SU ZA VAS ODVADZANE ODVODY, NIE STE ANI PRIHLASENA NA SOCIALNEJ POISTOVNI ATD

    Ja zase nechápem hrubo označené od teba UBIKA.

    P.S. V internetovej komunikácii na fórach veľké písmo znamená kričanie.

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    ja som myslela ohladom tej materskej, že to pomôže a vysvetlí určité pojmy asi to nebol dobry pokus hm...

    a že sa veľkým nepatrí, tak to vôbec neviem, ak to niekoho urazilo prepáčte a viac sa to nestane, teda budem si dávať pozor aby som nebola hlučná

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    UBIKA25 Pozri príspevok
    ja som myslela ohladom tej materskej, že to pomôže a vysvetlí určité pojmy asi to nebol dobry pokus hm...

    a že sa veľkým nepatrí, tak to vôbec neviem, ak to niekoho urazilo prepáčte a viac sa to nestane, teda budem si dávať pozor aby som nebola hlučná
    Videoškolenie funguje iba tým, ktorý si to predplatia....

    Veľké písmo nikoho neurazilo (myslím si), len sa zle číta...

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    to školenie je na tejto stránke zadarmo, teda dufam, lebo mne funguje a musim uznať, že mi aj pomohlo ako cela porada

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    UBIKA25 Pozri príspevok
    to školenie je na tejto stránke zadarmo, teda dufam, lebo mne funguje a musim uznať, že mi aj pomohlo ako cela porada
    Ukážka áno, ale nie celé školenie.

    Ska je offline (nepripojený) Ska

    Ska
    a keby teoreticky som hned po podpise zmluvy nastupila spatne na rodicovsku, na ktorej momentalne som?

    Ska je offline (nepripojený) Ska

    Ska
    cize bola som na rodicovskej, hladala som si pracu, nasla, uzavrela som zmluvu ale nemohla nastupit. Zamestnavatel nechce so mnou zmluvu skoncit, lebo je predpoklad, ze raz nastupim (Ubika, dufam, ze je to teraz zrozumitelnejsie...) a hned ako som sa zamestnala som isla spatne na rodicovsku...mam narok v tomto pripade na matersku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.