Zavrieť

Porady

Faktúra za telefón

Dobrý večer,

prosím Vás o radu. Manžel je platca DPH a na faktúre za telefón /T-mobile/, neuvádzajú jeho IČ DPH napriek tomu, že to bol niekoľkokrát nahlásiť. Môže si z takejto faktúry odrátať DPH? Doteraz som dávala celú sumu do VOZD. Môžem takúto faktúru opečiatkovať a uplatniť si odpočet DPH ?
Ďakujem Vám za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    sybila3 Pozri príspevok
    mám 518 ale som rozmýšľala či by som nemala dať ako poplatok 568?
    Postupy účtovania PÚ


    §70 Účtová skupina 56 - Finančné náklady

    (7) Na ťarchu účtu 568 - Ostatné finančné náklady sa účtujú náklady peňažného styku, napríklad bankové výdavky, poistné, náklady súvisiace so získaním bankových záruk a podobné bankové výdavky, ako aj depozitné poplatky okrem prípadov, ak sú súčasťou obstarávacej ceny majetku.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Blanka S. Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    prosím Vás o radu. Manžel je platca DPH a na faktúre za telefón /T-mobile/, neuvádzajú jeho IČ DPH napriek tomu, že to bol niekoľkokrát nahlásiť. Môže si z takejto faktúry odrátať DPH? Doteraz som dávala celú sumu do VOZD. Môžem takúto faktúru opečiatkovať a uplatniť si odpočet DPH ?
    Ďakujem Vám za radu.
    faktura musi obsahovat:
    par 71 odst. 2 b
    meno a adresa sidla, miesta podnikania, pripadne prevadzkarne alebo bydliska prijemcu tovaru alebo sluzby a jeho identifikacne cislo pre dan, ak mu je pridelene

    uplatnenie prava na odpocitanie dane: par 51 odst 1 a
    pri odpocitavani dane podla par. 49 odst.2 a ma fakturu od platitela dane vyhotovenu podla par. 71

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Niekoľkokrát nahlásiť znamená často neurobiť nič (žiaľ). Svoju požiadavku treba podať písomne a ak neurobia promptne nápravu, treba im dať okamžitú výpoveď zo zmluvy s dodatkom, nech sa pre svoju liknavosť či lenivosť svojich kompetentných pracovníkov neopovážia ma pokutovať. Možno () sa aj spamätajú.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ako rozúčtovať fa: za telefon: pevná linka 518/321, audiotex.čísla som dala na nedaň.výd. 548/321 a poplatok za odpis fa 518 alebo 568/321??? dík

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    sybila3 Pozri príspevok
    ako rozúčtovať fa: za telefon: pevná linka 518/321, audiotex.čísla som dala na nedaň.výd. 548/321 a poplatok za odpis fa 518 alebo 568/321??? dík
    ja by som dala 518

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Pevná linka, audiotextové čísla 518xx1/321, poplatok za odpis faktúry 518xx2/321.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    znova sa vraciam k tejto faktúre : mám tam pravidelné poplatky, poplatky za volania a poplatky za internet takže 518/321, potom tam mám jednoraz. poplatky čiže zmluvná pokuta 544/321 a odpis el. faktúry tiež 518? a ešte by som mala vyčleniť audiotexové volania lebo to bolo súkromné takže by som to dala ako nedaňové výdavky základ+dph by išlo na 548/321, môže to tak byť? dakujem

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ak audiotextové volania boli súkromné, tak by Vám ich mal niekto uhradiť, konateľ 355/321 alebo zamestnanec 335/321

    lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

    lucia.sal
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu, manžel si spravil živnosť a ma sukromný telefon na kredit, ktorý chceme dať na živnosť. chcela by som vedieť čo je lepšie dat si telefon na fakturu alebo si kupovat kredit a nechavat blocky. a este otazocka. može mať na živnost 2 telefóny u jedného operatora????on ma otvorenu živnost ako elektrikar. ďakujem

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak má zamestnanca môže mať 2 telefóny od toho istého operátora , inak nie. Telefon na fa. alebo kredit....... čo je finančne výhodnejšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.